Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Badania psychologiczne straży miejskiej

Rozporządzenie Ministra Zdrowia Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 150 poz. 1012 stwarza nowe perspektywy dla psychologów uprawnionych do badań na broń do wykonywania badań straży miejskiej.

Badania psychologiczne Wrocław

 

  • § 2. tego rozporządzenia wyraźne stwierdza, że  Badanie psychologiczne /strażników miejskich lub osób ubiegających się/ przeprowadza psycholog upoważniony do przeprowadzania badań psychologicznych osób ubiegających się o pozwolenie na broń lub posiadających pozwolenie na broń
  • Po przeprowadzeniu badania wydaje się w trzech egzemplarzach  orzeczenie psychologiczne o braku albo istnieniu przeciwwskazań psychologicznych do pracy w charakterze strażnika

Jeżeli zostaną stwierdzone przeciwwskazania, to psycholog powinien poinformować daną osobę o przyczynie swojej decyzji.

W tym przypadku przysługuje odwołanie na piśmie w ciągu 14 dni. Co ciekawe podmiotem odwoławczym jest tylko wojewódzki ośrodek medycyny pracy, a jego decyzja jest ostateczna /przedtem wymienionych było kilka innych placówek/.Odwołać się może Pracodawca jak i Badany Strażnik.

 W mojej opinii najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedniego aktu prawnego jest rezygnacja z listy jednostek uprawnionych do badań psychologicznych, która wyraźnie faworyzowała szpitale resortowe /wojsko, policja/

  • Niewiele tu zależało od kwalifikacji danego psychologa lecz ważne było jego miejsce zatrudnienia.  /Znam placówki gdzie nie byli to psycholodzy z uprawnieniami na broń, bo szpital nie chciał im zrefundować części szkolenia, a oni nie chcieli sobie za nie zapłacić/.
  • Teraz teoretycznie strażnik miejski może być skierowany do każdego psychologa uprawnionego do badań na broń. Uzyskane pozytywne orzeczenia psychologiczne /nawet poza resortem/ było by podstawą dla lekarza działającego  na podstawie  innych aktów prawnych do wydania orzeczenia lekarskiego.
Nie doczytałem, jak ma wyglądać wzór orzeczenia psychologicznego. Poprzednio była to opinia wg załącznika nr 2. Tym nie mniej orzecznictwo to staje się podwójne, tak jak do badań na broń.

Można mieć tylko nadzieję, że rozporządzenie tylko uzdrowi sytuację, bo problemy z psychologami resortowymi w pewnych rejonach kraju /np we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku/ były już anegdotyczne, a mały ich wybór był tylko powodem niepotrzebnego stresu strażników miejskich.

  • Co z tego wyjdzie w rzeczywistości. Tutaj mogę polegać tylko na komentarzach.

Podziel się:

Ciekawostkę stanowi też

Ciekawostkę stanowi też fakt na ile należy takie orzeczenie wystawić? Czy jest ono bezterminowe, skoro termin nie jest podany? czy należy może wydawać dwa orzeczenia: zgodne ze wzorem oraz tzw. na broń

W wzór skierowania i

W wzór skierowania i orzeczenia zawarty jest w nowych przepisach Dz.U. Nr131 z 2010r. poz.881

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.