Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Stereoskopia a suwnica

Witam, ostatnio dostałem skierowanie na badania wysokościowe po wyżej 3 metrów i wykonywania pracy na stanowisku pracownika transportu ,operator suwnicy z poziomu roboczego.
Wszystkie wykonane specjalistyczne badania (w tym badanie neurologiczne, laryngologiczne, psychologiczne i okulistyczne) były przeprowadzone na podstawie tego skierowania, czyli były wykonane pod kątem mającym na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na wysokości powyżej 3m.
Wszystkie przeprowadzone badania miały pozytywny wynik. Wątpliwości pozostawiły jedynie badania okulistyczne. Wątpliwości te dotyczą jedynie wydania pozytywnego wyniku dla badania mającego na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na wysokości powyżej 3m, a nie wydaniu pozytywnego wyniku dla badań potwierdzających zdolność do pracy na stanowisku pracownika transportu, pracownika suwnicy z poziomu roboczego.
Końcowe orzeczenie zostało wydane na podstawie tych badań, po czym okazało się, że na skierowaniu zamiast badań na wysokości do 3metrów było napisane powyżej 3m. Po dostrzeżeniu błędu i poprawieniu skierowania na co dowodem jest faks przesłany zawierający prawidłową treść skierowania na badania na stanowisko pracownika transportu i pracownika suwnicy z poziomu roboczego oraz pracy wykonywanej na wysokości do 3metrów, badania nie zostały powtórzone.
Nadmienię również, że od 2012 roku posiadam uprawnienia kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego nr 0/09/00/12 wydane przez Urząd Dozoru Technicznego o zakresie uprawnień: suwnice,ciągniki i wagoniki sterowane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne warsztatowe: hakowe ogólnego przeznaczenia.
Uprawnienia te zostały mi przyznane po uprzednim otrzymaniu pozytywnego wyniku badań, które nie stwierdziły żadnych przeciwwskazań do wykonywania pracy w wyżej wymienionym zakresie. Powyższe orzeczenie zostało wydane na okres 2 lat. Ponadto po upływie tego okresu, w 2014 roku ponownie pozytywnie przeszedłem wszystkie badania, po wykonaniu których zostało wydane mi oświadczenie potwierdzające zdolność do pracy na określonym w skierowaniu stanowisku pracy. Czy w tym przypadku badania okulistyczne(stereoskopia) jest potrzebna do wykonywania wyżej wymienionego zawodu ? Pozdrawiam

Odpowiedz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.