Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Czy przejdę badania na stereometrze?

Cześć nazywam się Darek Kraśnicki i dzisiaj odpowiem na pytanie, czy po pozytywnym badaniu okulistycznym, potwierdzającym widzenie obuoczne, dana osoba nie będzie miała problemu z przejściem badań na stereometrze w pracowni psychologicznej.

Witam panie doktorze. Znalazłem pańską stronę w internecie i chciałbym zaczerpnąć informacji na temat kierowcy zawodowego, od dziecka marzyłem o zawodzie kierowcy, ale nie pochodzę z zamożnej rodziny i rodzice, nie mogli mi pomoc finansowo. Dopiero teraz udało mi się po wielu latach zgromadzić odpowiednia sumę na wymarzone prawo jazdy kat C ,D ,C+E .

Mam już zrobione wymagane badania ,a mianowicie glukoza na czczo,badanie laryngologiczne, okulistyczne i medycyny pracy. Wszystko wypadło dobrze poza jednym badaniem u okulisty, tzn tak mi się wydaje , a mianowicie przy badaniu wzroku na widzenie przestrzenne miałem wskazać figury w okularach i problem pojawił się taki, że nie wskazałem ich od razu, tylko po jakimś czasie. Nie potrafię określić jakim ,wydaje mi się że kilku sekund, może kilkunastu. No i teraz pojawiła się obawa, czy przejdę pozytywnie psychotesty?

Chodzi mi tutaj o ustawianie tzw patyczków ,czy jest jakaś tolerancja błędu, czy jednak muszą być ustawione idealnie. Okulista nie widzi przeciwwskazań bo jednak zobaczyłem te figury ,więc widzenie mam zachowane. Proszę pana doktora o odpowiedź , poradę ,powiem szczerze że jakoś troszkę się tym zmartwiłem. Za odpowiedź dziękuje. Odpowiadając na to pytanie. Czasami się zdarza, że na początku osoba badana nie za bardzo rozumie o co w nim chodzi.

Tym nie mniej, przy braku widzenia obuocznego, nie zobaczyłby Pan właściwie tych figur niezależnie jak długo by patrzał.Oczywiście nie oznacza to na 100% przejścia badania na stereometrze, ale są podstawy sądzić, że raczej będzie dobrze. Jeżeli Cię interesują inne tematy podobne do tego, to zapraszam na swoją stronę internetową: badania na prawo jazdy Wrocław.com. Możesz opisać swój problem zdrowotny, a ja spróbuję odpowiedzieć najlepiej jak potrafię. By By Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia

Podziel się:

Widzenie stereoskopowe

Podczas badań okresowych u okulisty okazało się że nie mam widzenia stereoskopowego. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, nie mam problemu z oceną odległości. Nie mam problemu z badaniem na stereometrze w poradni psychotechnicznej zawsze przechodziłem, jednak nie widzę złudzenia 3D na teście u okulisty.

Posiadam uprawnienia na suwnice i wózek widłowy i nie mam z nimi najmniejszych problemów. Nie mam także problemu z jazdą na motocyklu.

Amatorsko uprawiam także strzelectwo sportowe, chciałem zdać egzamin na patent strzelecki i ubiegać się o pozwolenie na własną broń. Brak tego widzenia mam chyba od urodzenia i przez ten czas nauczyłem się widzieć głębię oceniać odległość itp. ale mimo to nie widzę złudzenia 3D na którym opiera się test u okulisty. Czy bez widzenia stereoskopowego mam szanse na własną broń?

  • Trudno wyczuć, bo jakoś skutecznie przeszedł Pan badania lekarskie do innych zawodów, gdzie to widzenie było wymagane.

Dostosowanie po wymianie okularów

Ostatnio byłem na badaniach psychotechnicznych i niestety odpadłem na stereometrze już w przedbiegach. Po krótkiej rozmowie wyszło że może jednak widzę dobrze, ale problemy z badaniem mogą wynikać z mojej wady wzroku - dwa tygodnie wcześniej wymieniłem okulary, gdzie wada wzrosła mi o 2 dioptrie na każde oko, w dodatku wcześniej 7 lat miałem takie same szkła korekcyjne, a teraz mam 4/5D, a wada jest 5/6D. Od tej wymiany okularów miałem spore trudności z wyczuciem odległości, łącznie z jakimś "zagubieniem przestrzennym" czego wcześniej nie było. Teraz już w miarę normalnie się w nich czuję, więc poszedłem na badanie i klops. Tak więc zastanawiam się ile czasu by musiało minąć, żeby w ogóle próbować swoich sił - ile czasu mózg może się uczyć poprawnej oceny? Czy jest jakiś domowy sposób na stwierdzenie widzenia obuocznego?

widzenie przestrzenne stereoskopowe

Są takie obrazki w które jeśli się mocno przyjżymy to zobaczymy pewne figury w tle które są ukryte i można je zobaczyć po skupieniu wzroku na obraz i po pewnym czasie widzimy jakąś figure w tle. Czy to właśnie jest to widzenie przestrzenne które jest badane na stereometrze?
a jeśli tak to czy na te patyczki również skupiamy ten wzrok w taki sposób jak na te obrazki?

czy można gdzieś takie

czy można gdzieś takie badania na stereometrze przeprowadzić na próbe ?

Jeżeli nie mam wady wzroku

Jeżeli nie mam wady wzroku u okulisty ostrość obu oczu 1.0 i nie mam zeza to czy istnieje możliwość że źle wyjdzie badanie na stereometrze??

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.