Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Nowe wzory dokumentacji psychologicznej

Od Medycyna pracy Wrocław

Nowe wzory dokumentacji psychologicznej zostały określone w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 14.07. 2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych, sposobu jej prowadzenia, przechowywania i udostępniania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U.  Nr 131 poz. 888 z dnia 21 lipca 2010 r.)

Trafiłem na to rozporządzenie przez przypadek, dzięki komentarzowi na, którejś z moich podstron

  • Rozporządzenie jest delegacją Ustawy o Służbie Medycyny Pracy, więc  dotyczy głównie psychologów współpracujących z tą branżą i lekarzami.
  • Załączniki od1 do 4 określają kolejno :

SKIEROWANIE NA BADANIE PSYCHOLOGICZNE,SKIEROWANIE NA KONSULTACJĘ PSYCHOLOGICZNĄ,KARTA BADANIA PSYCHOLOGICZNEGO,ORZECZENIE PSYCHOLOGICZNE

Samo rozporządzenie powinno zainteresować nie tylko psychologów /ze zrozumiałych względów/, ale również lekarzy czy inne osoby kierujące na takie badania np organy kadrowe straży miejskiej czy  inne kierujące na badania psychologiczne, gdzie wzory skierowań nie są określone jakimiś konkretnymi przepisami.

 

Wzory orzeczeń są w pewnym sensie uniwersalne, bo to psycholog ma wpisać właściwą podstawę prawną, wraz z jakimś uzasadnieniem dać następny termin badania, wskazać kto jest podmiotem odwoławczym oraz kto może się odwołać oraz kilka innych detali.

  • Ponieważ jestem lekarzem widzę pewne podobieństwo do dokumentacji medycznej, ale mimo wszystko zachęcam psychologów do skomentowania tego aktu prawnego.
  • Ostatecznie to oni będą jego najczęstszym bezpośrednim wykonawcą

 

Podziel się:

mam wątpliwości, które

mam wątpliwości, które orzeczenie powinno wydawać się w przedstawicielom handlowym - kat B

  • Raczej te nowego wzoru

To rozporządzenie dotyczy

To rozporządzenie dotyczy tylko medycyny pracy, a więc odpowiadamy lekarzowi kiedy chce sie z nami skonsultować! 1. Skierowanie na badanie psychologiczne - to wystawia pracodwaca jeśli chce skierowac pracownika na badanie (nie musi być to kierowca), 2. Skierowanie na konsultację - to wystawai lekarz jeśli chce się skonsultować! nie musi byc to kierowca może być nawet sprzataczka - część B wypełnia wtedy psycholog. Jest to traktowane jako badanie profilaktyczne - czyli jest to informacja tylko dla lekarza i pracodawca jej nie dostaje. jeśli pracodawca chce aby psycholog wystawił orzeczenie psychologiczne (ustawa o transporcie drogowym) musi wystawić skierowanie właśnie z tej ustawy. Pozdrawiam. www.psychotesty.pulawy.pl

Zmiana

Według najnowszego stanu wiedzy skierowanie na badanie i skierowanie na konsultacje psych. wystawia tylko lekarz. Pracodawca nie ma nic do tego. Jest to cześć medycyny pracy a pracodawca nie jest jej częścią. Jeśli ktoś wystawia skierowanie na badanie i nie jest lekarzem mp jest to nieprawidłowe.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.