Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Prywatne badania lekarskie zamiast w WOMP?

Czy możesz zrobić badania lekarskie za jazdę po alkoholu u prywatnego lekarza a nie w WOMP?
........... Witam. W 2012 zabrano mi prawo jazdy za prowadzenie po alkoholu na 2 lata. Dostałem skierowanie na badanie lekarskie i psychologiczne. Badań nie zrobiłem, bo musiałem wyjechać za pracą zagranicę. Przyszło pismo o cofnięciu uprawnień. Teraz chciałbym odzyskać prawko, ale nie chcę robić badań w Womp, bo słyszałem, że różnie tam z tym bywa. Skoro mam cofnięte uprawnienia, to czy można jeszcze raz zapisać się normalnie na kurs prawa jazdy i zrobić badanie u "normalnego' lekarza i podejść do egzaminu? Pozdrawiam
....... ............. Jednym z celów wprowadzenia Profilu Kandydata na Kierowcę w 2013 roku było wykluczenie sytuacji jak potencjalnie wyżej opisana. Zdarzało się, że ktoś, kto utracił prawko za alkohol podchodził do ponownego kursu nauki jazdy, pilnie uczęszczał na zajęcia nawet zdawał w WORD egzamin państwowy, a sprawa wychodziła dopiero w Wydziale Komunikacji przed wydaniem prawka. Pomimo, że Gość uprzedzony o odpowiedzialności karnej podpisywał stosowne oświadczenia przed zapisem na kurs, to liczył na jakiś cud, że w Urzędzie się nie dopatrzą.
Niestety, teraz jesteś sprawdzany w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przed zapisem na szkolenie. To samo dotyczy zrobienia prawka gdziekolwiek za granicą. Podobno łatwo zrobić na Ukrainie,a nawet gdzieś we Włoszech wydają blankiety na co chcesz.
Zostaniesz złapany przy próbie jego wymiany ma krajowe lub przy pierwszej lepszej kontroli drogowej jak jeździsz po Polsce. Policjant wyszuka Cię w komputerze i sprawa się rypnie. Co Ci za to grozi? Za bardzo nie wiem, ale kolejny wyrok za oszustwo na pewno nie polepszy twojej sytuacji. Polska Policja wbrew pozorom jest coraz bardziej skuteczna.
Na tym kończę... Zapamiętaj - od badań lekarskich za jazdę po alkoholu jest WOMP Był bardzo krótki okres niespójnych przepisów i honorowano orzeczenia od prywatnych lekarzy. Nawet kilka wystawiłem, ale to se ne Vrati.

Podziel się:

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.