Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Badania kierowców Kodeks Pracy


Terminy badań kierowców zawodowych
Badania lekarskie kierowców zawodowych
Wyświetl większą mapę
Jestem lekarzem
rodzinnym i z tego tytułu posiadam uprawnienia do badań profilaktycznych
(ograniczone, ale współpracuje z lekarzem medycyny pracy). Mam także
uprawnienia dla kierowców i na pozwolenie na broń.

 

  • Ostatnio powstał pewien problem z racji zawiadomienia wydz. komunikacji o braku zdolności do prowadzenia kat. C,CE pracownika jednej z firm Został on zdyskwalifikowany przez konsultującego okulistę, a w 2006r. uzyskał te kategorie i był badany przez uprawnionego lekarza (jak?).
  • Powstał problem-zarzut wydziału. komunikacji, że Dz.U. nr 2 z 2004r. dotyczy tylko badań wykonywanych dla"praw jazdy", choć wyraźnie par.4 pkt 4 ust.4 stwierdza, że rozporządzenie dotyczy także osób poddanych badaniu z tytułu ustawy o transporcie drogowym, par.11 pkt 2 nakłada obowiązek powiadamiania, a załącznik 5 określa wzór zaświadczenia.
  • Nie wiem skąd (także u Pana) ten pomysł, podbijania dwoma pieczątkami "orzeczenia"

 

 

  • (właściwie zaświadczenia zgodnie wydanego z Kodeksem Pracy. Także WOMP podnosi, że lekarz rodzinny nie może badać kierowców, choć szczególne wymagania psychofizyczne dotyczą tylko (pkt 11. wykazu prac..) kierowców pow. 16T lub pow. 12m, a nie wszystkich.

  • Mój kierowca, poruszał się małą ciężarówką, lub czasem dostawczakiem do 3,5T. Uważam, że rozsądnym byłoby wydawanie dwóch druków (zaświadczenia i orzeczenia), bo na zaświadczeniu nie określa się kategorii praw jazdy, tylko stanowiskopracy, a na orzeczeniu tak, i jest możliwość zawiadomienia zgodnie z rozporządzeniem jw na właściwym druku.

Pytam dlatego, że bardzo spodobała mi się Pana strona i widzę tutaj wiele przydatnych i precyzyjnych, przemyślanych odpowiedzi.
Byłbym zobowiązany za analizę przypadku, w razie niejasności służę kontaktem mailowym w wolnej dla obu stron chwili. Prowadzę też korespondencje z WOMP i UM. Pozdrawiam P.G.

Proszę autora listu o adres e-mail, sprawa wymaga przemyślenia z powodu niespójności przepisów Kodeksupracy i Ustawy o transporcie drogowym, a z tego co napisano nie za bardzo rozumiem co jest głównym problemem sporu. Do kogo konkretnie wydział komunikacji ma swoje pretensje ?

Odpowiedź

Po analizie naszej korespondencji, Wydaje mi się, że problem wynika, że kierowca zawodowy nie został przebadany przezlekarza uprawnionego do tego typu badań [uprawnienia do badań profilaktycznych i badań kierowców razem]. Stądwymagane dwie pieczątki na orzeczeniu.

Lekarz rodzinny uprawniony do badań kierowców niestety nie posiada pełnych uprawnień do badań profilaktycznych, o których mówi Kodeks pracy oraz Ustawa o Transporcie Drogowym.

Natomiast zastrzeżenia do stanu zdrowia kierowcy zostały słusznie zgłoszone właściwemu Staroście i

z pewnością zostaną zlecone badania w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy.

Psychotesty Wrocław


Wyświetl większą mapę

Podziel się:

Wojsko i prawo jazdy kat. C

Witam,

staram się o przyjecie mnie do służby wojskowej i za kilka dni zamierzam zapisać się na kurs prawo jazdy kat. C. Widzę bardzo dobrze, jednakże mam problem, bardzo duży problem z testem na tablicach Ishihary. Kompletnie nie widzę liczb w tym teście. Po za tym nie mam żadnych problemów z odróżnianiem kolorów. Moje pytanie do Pana Doktora - czy ta wada może mi uniemożliwić przejście badan lekarskich czy to przy kursie, czy to przy służbie wojskowej? Mam kategorię wojskową A, a tam również nie widziałem tych liczb.

problem alkoholowy

czy jeśli mój partner stracił prawo jazdy a jednocześnie na badaniach psychotechnicznych wykryto u niego problem z alkoholem to oznacza że prawo jazdy straci na dobre? to że lubi wypić to nie oznacza chyba że jest osobą całkowicie nie odpowiedzialną?!prosiłabym o w miare szybką odpowiedź . Z poważaniem Anna

  • Z dużym prawdopodobieństwem straci prawo jazdy. Radziłbym podjąc leczenie w specjalistycznej poradni.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.