Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Kategorie C, CE, D

Nauka Jazdy na Motorze kat.A
Kategoria C CE D we Wrocławiu -Kategorie prawa jazdy i badania do nich koniecznie do sprawdzenia. Oferta nauki jazdy na ciężarówki oraz autobusy.

 

 • Dzień dobry. Chciałbym spytać, czy mogę ubiegać się o prawo jazdy kategorii C, CE oraz D i później --- w przypadku, gdybym chciał pracować w tym zawodzie -- otrzymać orzeczenie lekarskie wymagane ustawie o transporcie drogowym i zostać dopuszczony do pracy jako kierowca na wspomniane kategorie.
  Prawo jazdy C+E MAN 12240 kurs


Od razu zaznaczam, że rozpoznawanie barw podstawowych zostało potwierdzone przez okulistę w jednej z przychodzi, na podstawie badań przy użyciu tablic Ishihary i zaznaczone na odpowiednim druku. Badanie audiometryczne słuchu [audiogram] dało wynik w granicach normy.

Dziękuję za odpowiedź.

 • Odpowiedź . Jeżeli badanie lekarza uprawnionego oraz badania psychotechniczne będą pozytywne, to nie powinno być problemów z tymi kategoriami prawa jazdy.
 • Sprawdź bezterminowe prawo jazdy wymiana na wszystkie kategorie prawka we Wrocławiu - w tym C C+E D .

Żadna kategoria prawa jazdy nie jest problemem dla naszych lekarzy i psychologów!!

 

 •  Kategoria C - można zdawać na prawo jazdy już od wieku 18 lat. Zaraz po zrobieniu C warto zacząć kurs na E/C

 

Podjęliśmy współpracę ze Szkołą Jazdy Ośrodek Edukacji Ruchu Drogowego Wrocław, ul. Weigla 12 -telefon

 • Badania lekarskie na wszystkie kategorie prawa jazdy, ale przede wszystkim kat C CE D. [ciężarówki, przyczepy i autobusy].


 • zapisy na kursy tel. kom.: badania lekarskie, psychotesty do prawa jazdy i ich podstawowe zasady. Ciężarówka oraz przyczepa.

   

  • Kategoria C E prawa jazdy na MAN-ie 12240 - jest do zrobienia od wieku 18 lat, ale wcześniej trzeba mieć kat. B a potem C.

  Uwaga - już niedługo kategoria D od 24 lat, a przed kursem na kat. C i D badania psychotechniczne oraz prawo jazdy tylko na 5 lat [terminowe].

  Skorzystaj z okazji i zapisz się jak najszybciej na prawko według starych zasad z 2011 roku !!!

Podziel się:

czy w obecnym stanie

czy w obecnym stanie prawnym, mogę zrobić prawo jazdy kat. c lub c+e i zostać kierowcą zawodowym nie słysząc całkowicie na jedno ucho? Dodam, że na drugie słyszę bardzo dobrze.

wada słuchu.

jestem kompletnie gluchy na prawe ucho, natomiast slysze bardzo dobrzena lewe. czy w swietle nowych przepisów kwalifikuje sie na zawodoweg kierowce CE?

Kategoria prawa jazdy C, C+E

Witam!Mam wadę wzroku ol +4,75, cylinde -2,75 oś 3'; op +2,50, cylinder -1,50, oś 2' czy z taką wadą wzroku mogę zostać kierowcą zawodowym?

Słaby wzrok jednego oka

Witam, Chcę zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii C. Widzę wyraźnie bez okularów, aczkolwiek mam okulary (oko lewe +1,5, oko prawe +2,5) Na prawe oko widzę gorzej, ponieważ mam blizny na rogówce (pozostałości po zapaleniu rogówki sprzed lat.) Bez okularów na prawe oko nie przeczytam nic z tablicy.. można powiedzieć, że jestem prawie jednoocznym, aczkolwiek widzę na prawe oko, rozpoznaje kolory, większe kształty - z okularami znacznie lepiej. Czy z taką wadą oka prawego lekarz okulista wystawi pozytywne zaświadczenie ? Pozdrawiam ! Paweł

@Jeżeli jesteś faktycznie jednooczny, to będzie problem. Wizyta u okulisty, znającego się na badaniach kandydatów na kierowców prawdopodobnie wyjaśniłaby tą sprawę.

znowu dioptrie

Witam mam 21 lat chce iść na prawo jazdy kat C. Mam już B oraz wpisane jazda z okularami.Mam około -4,5 na oby dwóch oczach. Okulista nie stwierdził u mnie daltonizmu i innych chorób oczu.Moje pytanie, czy z taka wada, która nie jest mala ani super duża, mam szanse dostać pozytywna opinie od lekarza na przeprowadzenie kursu. Prawko nie ma być zawodowe tylko chce po prostu wykorzystać, to ze dostaje w prezencie od firmy dziękuje za odpowiedz @Tak, szanse są naprawdę spore

psychotesty

witam.chcialbym sie dowiedziec czy przed rozpoczeciem kursu na kat c jest mozliwe zrobienie psychotestow? czy dopiero po zdanym egzaminie?

@Prywatnie lub ze skierowania lekarskiego można sobie robić, kiedy się chce

i warto się sprawdzić przed tak poważną inwestycją

Wada wzroku Kat C

Witam mam 21 lat i chciałbym zapytać czy z moja wada wzroku 0.5 oko lewe gdzie korekcja nie poprawia dodam ze oko prawe w pelni zdrowe mam szanse przejsc psychetesty potrzebne do tego by być kierowca zawodowy?
Prosze o odpowiedz z góry dziekuje.
Pozdrawiam.

Wpis do prawa jazdy 01.01

Tak, ja mam -3 i jeżdżę na zestawie. Ewentualnie możesz dostać wpis do prawa jazdy 01.01 -czyli jazda w okularach.

Wada wzroku

@Na dwoje babka wróży. Jeżeli jest to następstwem zeza, to mało prawdopodobne.

Tą wade mam od urodzenia i

Tą wade mam od urodzenia i okulista prowadzacy badania nie stwierdzil u mnie zeza. Jednak korekcja na oko lewe nie poprawia wiec nie wiem czy mam jakie kolwiek szanse na to zebym przeszedl te badania na kierowce zawodowego.

Warto mieć opinę tego okulisty

Warto mieć opinę tego okulisty, który najbardziej zna Pana przypadek. Inne porady są praktycznie "równoznaczne z wróżeniem z fusów"

Oczopląś czy mnie dyskwalifikuje

Dzień Dobry Panu mam wadę wzroku +1 na obu oczach i oczopląs na jednym z oku.Czy dyskwalifikuje mnie to do jazdy zawodowo samochodem ciężarowy bo szczerze mówiąc ten oczopląs mi w ogóle nie przeszkadza . Czy bez problemu przejdę badania jeżeli będę chciał podjąć prace jako kierowca?

Odpowiedź

@raczej dyskwalifikuje

Czy mając wszczepione

Czy mając wszczepione soczewki fakijne moge ubiegać się o prawo jazdy kat.CE?

Obecnie robie kurs

Obecnie robie kurs kwalifikacji wstępnej i posiadam prawo jazdy kat. C. Lekarz na zaświadczeniu lekarskim wpisał mi brak przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy kat.C bo takie prawo jazdy posiadam , a nie posiadam C+E. I mam pytanie czy na zaświadczeniu nie powinny być wpisane obie te kategorie czyli C C+E, bo na przykład za dwa lata bede chciał zrobić kategorie C+E i czy wówczas brak kategorii C+E nie będzie problemem do wymiany prawa jazdy z kodem 95 przy kategorii C+E

@ Może powinien wpisać jeszcze D, bo być może Pan zrobi?

D by nie mógł bo

D by nie mógł bo kwalifikacja jest albo do bloku C albo D, czyli przewóz osób, a zrobiona kwalifikacja na przewóz osób przed prawem jazdy jest niemożliwa...

ale rozumiem z tej wypowiedzi że wszystko w porządku,

więc dziękuje i pozdrawiam

Na zaświadczeniu nie ma C+E

A jednak... jeśli na zaświadczeniu nie ma C+E,

to w wydziale komunikacji nie wbiją tego kodu 95 pod tą kategorie...

Kryteria oceny narządu wzroku

 Rozpoznawanie barw: 1) osoby ubiegające sie o prawo jazdy; 2) posiadające prawo jazdy kategorii A A1, B, B1, T,B+E; -NIEWYMAGANE 3) ubiegające się o prawo jazdy lub posiadające prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E - prawidłowe rozpoznawanie barwy: czerwonej, zielonej, żółtej czyli po co te tablice isihary ktoś może ich nie czytać a barwe czerwoną, zieloną, żółtą rozpozna... więc barwy podstawowe rozróżnia prawidłowo natomiast nierozróżnia barw w skupieniu. Czyli z prawa wynika jasno że ktoś kto nie czyta tych tablic może mieć prawo jazdy C D ? To po co lekarze straszą kierowców...?????????

Jaka kolejność zdobywania uprawnień

Witam, mam pytanie - mam prawo jazdy Kat.C i teraz kiedy zrobie kwalifikacje wstępną będe mógł wymienić moje prawo jazdy na to prawo jazdy z kodem 95. czyli zawodowe. I załóżmy że będe miał ten kod 95 wpisany pod kategorią C i następnie zrobie kat. C+E i czy wówczas automatycznie będe mógł wymienić prawo jazdy na to zawodowe z kodem 95 pod kategorią C+E i czy po raz kolejny nie bede musiał robić kwalifikacji wstępnej (chodzi o tą nową kwalifikację wstępną) Krótko mówiąc jaka kolejność obowiązuje żebym nie miał problemów C KW C+E czy C C+E KW z góry dziękuje za odpowiedź

 • Nie powinno być problemów przy C oraz kwalifikacji wstępnej później C+E, chociaż aby zaoszczędzić kosztów na dodatkową wymianę prawa jazdy C+E lepiej zrobić wszystko razem .

Wzrok Przestrzenny

Witam mam 20 i chciałbym się dowiedzieć czy mogę zrobić kurs na prawo jazdy kat.C Mój wzrok jest bardzo dobry lecz okulistka powiedziała że nie mam wzroku przestrzennego, i to niestety wyeliminowało mnie z listy kursantów. Proszę o odpowiedź.;)

 • @Niestety tak jest według przepisów

Psychotesty przed kursem?

czy mogę zrobić badanie psychotechniczne przed przystąpieniem do kursu abym miał pewność że wszystko jest ok . Bo koszt Kursów bardzo duży, zrobię kursy wydam 5000 a na psychotestach mnie obleją i co zrobię?

 • Jak są wątpliwości, to lepiej się sprawdzić wcześniej

wada wzroku kategoria C

Mam wadę wzroku 1,25 i 1,00 . Czy mam szanse zdać na kat. c oraz c+e ?Jaka może być dopuszczalna wada wzroku aby zdać na kat c,c+e.

wada wzroku kat C

Witam! Mam dopiero 16 lat i za 2 lata będę zdawał prawo jazdy kat B,a potem bym chciał zdać na C i E.Mam wadę wzroku lewe oko-5,5 a prawe oko -6,0.Czy ta wada nie zdyskwalifikuje mnie do zrobienia prawa jazdy??

 • Opis jest zbyt skromy aby się wypowiedzieć, a wada wzroku jest spora
 • Poszedbym do okulisty na badanie w tym kierunku

Niestety ta wada

Niestety ta wada dyskwalifikuje Cię do kat.C max to -3.0

czy mając własną

czy mając własną działalność i jako właściciel jeżdżąc samochodem ciężarowym do którego uprawnia kat. C trzeba posiadać psychotesty?

 • Teraz już tak

Witam czy jak mam wadę

Witam czy jak mam wadę wzroku -6 oko lewe i -9 oko prawe praz jaskrę to w pełni mnie to dyskwalifikuje na kat. C+E??

 • Tak

Ale bardziej mnie to

Ale bardziej mnie to dyskwalifikuje z powodu jaskry czy wysokiej wady oczu??

 • Za tzw całokształt

Ale słyszałem o tak zwanym

Ale słyszałem o tak zwanym zabiegu, laserowa korekcja wzroku. Można znacznie zmniejszyć wadę. Czy przy osobach które mają jaskrę jest to możliwe?? Jeśli tak czy pomogło by mi to w zrobieniu prawa jazdy tej kategorii?? Wiem że to wielkie ryzyko.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku leczy różne choroby oczu w tym jaskrę

Wada słuchu 20 %

Witam mam wade słuchu 20 % czy moge jeździć Tirem??

 • Raczej wątpliwe, aby lekarz Pana przepuścił

Mam wadę wzroku Oko

Witam mam wadę wzroku Oko lewe -1,0 i oko Prawe -0,5 czy mam szanse pracować w zawodzie kierowcy C i C+E
12następna ›ostatnia »

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.