Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Broń

Pozwolenie na broń gazową i palną i myśliwską, badania lekarskie i psychologiczne Wrocław.

Jak zdobyć pozwolenie na broń? Również wykonuję badania licencjonowanych pracowników ochrony.

 Podstawą prawną dla badań lekarskich i psychologicznych jest art. 15 ust. 7 ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r. (Dz. U. Nr 53, poz 549). Na tej podstawie ukazało się rozporządzenie ministra zdrowia (zmienione 6 maja 2002 r), które reguluje kwalifikacje lekarzy oraz psychologów a także zakres i metodykę badań do pozwolenia.

 • Lekarze określonych specjalizacji (w tym medycyna pracy i medycyna transportu) po ukończeniu z wynikiem pozytywnym szkolenia w jednostce badawczo rozwojowej w dziedzinie medycyny pracy (np Instytut Medycyny Pracy Łódź, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej Warszawa ),zarejestrowaniu przez wojewódzkiego komendanta policji stają się lekarzami upoważnionymi.
 • [Zezwolenie Komendanta Policji do wglądu, dla starających się o pozwolenie na broń palną]
 • Dodatkowymi warunkami do uzyskania upoważnienia są: co najmniej pięcioletni staż w zawodzie oraz prawo wykonywania zawodu lekarza.

W badaniu lekarskim do pozwolenia na broń szczególny nacisk kładzie się na badanie układu nerwowego, stanu psychicznego, narządu wzroku, stanu narządu słuchu i równowagi oraz sprawności układu ruchu. Znajduje to wyraz w wymaganych badaniach specjalistycznych zlecanych przez lekarza uprawnionego [do pozwolenia na broń].

Osoba ubiegająca się o pozwolenie na broń musi być przebadana przez uprawnionego lekarza i psychologa. Orzeczenie lekarskie i psychologiczne jest przedstawiane właściwemu organowi policji. W przypadku posiadania pozwolenia na broń badania i wymagane orzeczenia są raz na pięć lat.


Zakres badań lekarskich na broń

Lista uprawnionych lekarzy i psychologów jest publikowana na stronach internetowych policji.

Główne przyczyny zdrowotne negatywnych orzeczeń lekarskich i psychologicznych do pozwolenia na broń dotyczą osób

 • z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami funkcjonowania psychologicznego
 • uzależnionych od alkoholu - alkoholizm
 • lub uzależnionych od substancji psychoaktywnych

Przeciwwskazania zdrowotne do Broni
 • Prosimy osoby mające takie problemy, o wnikliwe rozpatrzenie chęci ubiegania się o broń, ponieważ zostaną niedopuszczone przez naszych lekarzy lub psychologów, narażając się na niepotrzebny koszt badań do pozwolenia !!!

Koszt badań lekarskich i psychologicznych oraz związanych z wydaniem orzeczeń do pozwolenia na broń ponosi osoba badana.

Broń gazowa daje poczucie bezpieczeństwa twojego domu.

Broń palna wymaga szczególnej uwagi i jej użycie grozi poważnymi prawnymi konsekwencjami !!

Badania lekarskie i psychologiczne - pozwolenie na broń gazową są takie same jak do pozwolenia na broń palną.

Pozwolenie na broń gazową - sprawdź najlepsze badania psychologiczne i lekarskie we Wrocławiu !!

 

Psycholodzy uprawnieni do badania do pozwolenia na broń, również mogą badać sędziów, asesorów i kuratorów sądowych oraz prokuratorów. Wydajemy zaświadczenia o zdolności kandydata do pełnienia obowiązków sędziego. [Dz.U.02.26.263].

Wrocław zaprasza wszystkich chętnych- pozwolenie na broń gazową - przystępne ceny i całkowity koszt badań podczas wizyty, tylko w moim gabinecie lekarskim !!

 • Przed wizytą w moim gabinecie obowiązuje konsultacja psychiatryczna (dowolny lekarz psychiatra).

Możesz to zrobić samemu lub skorzystać z usług lekarza zatrudnionego przez moją Przychodnię.

 • Pozwolenie na broń - badanie psychologiczne [psychotesty] cena 250 zł
 • Pozwolenie na broń - badanie lekarza uprawnionego koszt 250 zł /bez psychiatry/
 • Konsultacja psychiatryczna na miejscu - cena 300 zł

 

 

Pytania Dzień Dobry Panu

mam pytanie jestem chory na epilepsję (padaczka), czy mam szansę uzyskać pozwolenie na broń palną/ostrą?
Niestety otrzymanie zezwolenia na broń w Pana przypadku nie jest możliwe.
Jest zdecydowanie przeciwskazanie lekarskie i zagrożenie dla bezpieczeństwa Pana i innych osób.
Dlaczego mysliwy który posiada broń palną nie jest poddawany badaniu na testy psychologiczne psychotesty a na bron gazową trzeba ,czy prawo o broni jednych traktuje surowo a innych łagodnie [myśliwych] ?
Z tego co słyszałem myśliwi mają znaczną reprezentację w sejmie i dlatego w ustawie o broni i amunicji są takie wyjątki [nie dotyczą zakupu następnej sztuki broni ]Świadectwo kwalifikacji - zasady i akty prawne do sprawdzenia za pośrednictwem internetu.

 

 • Prosimy o nie zabieranie psów myśliwskich na badania, jak to uczynił jeden myśliwy. Zwierzęta bardzo się stresują, kiedy właściciel wykonuje badania do pozwolenia na broń.
 • Sprawdź swoje siły i wykonaj przykładowy test do pozwolenia na broń


  Jak zdobyć pozwolenie na bron ? Zezwolenie na broń gazową we Wrocławiu [procedura] i inne użyteczne informacje znajdziesz na stronie internetowej Policji Dolnośląskiej.

  Oprócz pozwolenia na broń badam m.in do licencji detektywa, pracownika zabezpieczenia technicznego, zatrudnionych przy materiałach wybuchowych {badania psychologiczne} oraz świadectwa zdrowia marynarza.

  • Czy mając orzeczony lekki stopień niepełnosprawności ze względu na
   niedosłuch obustronny, mam szansę na uzyskanie pozwolenia na broń i
   pomyślne przebycie badań na licencję pracownika ochrony lub
   zabezpieczenia technicznego?
  • Odpowiedź: Pozwolenie na broń i licencja pracownika ochrony są mało realne. Zabezpieczenie techniczne zależy od decyzji lekarza badającego.
  • Dzień dobry. Chciałbym uzyskać pozwolenie na bron myśliwska, w związku z tym mam pytanie : jakie badania lekarskie ( oprócz psychotestów ) są wykonywane w Pana gabinecie do tego typu pozwoleń? Pytam ponieważ mam problem ze słuchem w jednym uchu i obawiam się, ze może to być przeszkoda w uzyskaniu pozytywnej decyzji lekarskiej. Z góry dziękuje za odpowiedź. / Andrzej
  • Mam takie pytanie jestem kierowcą dostawcą, czasami przy sobie wożę

  na prawdę duże kwoty pieniężne. Czy mam szanse uzyskać pozwolenie na
  broń. Te kwoty przekraczają 10 tyś. zł.

  Z taką kwotą strach jest jechać, a pracę wykonuję sam bez osoby trzeciej która mogła by pomóc,
  a już raz próbowano mnie okraść?????

  Mam 26 lat i pytanie dotyczące, jak zdobyć pozwolenie na bron myśliwska, chcę zostać myśliwym ale obawiam się właśnie badan lekarskich. ponieważ mam wadę wzroku [lewe oko +3 i widzę słabo,prawe zaczyna się psuć -0,25.

   

  • Czy w moim przypadku mam jakieś szanse, żeby przejść takie badanie pozytywnie?   
  • Badanie okulistyczne z pewnością  rozstrzygnie problem. Jest duża szansa, że na Pana korzyść.

  Witam
  Chciałem się zapytać, czy będąc daltonistą (źle odczytuje liczby na
  tablicach Ishihary, na lampie wilczka nie najgorzej) mogę ubiegać się o pozwolenia na broń palną? Albo na broń gazową? Lub też bron myśliwska?
  Z góry dziękuje za odpowiedź
  Daniel

  • nie powinno z tym być problemu 

  Dzień dobry mam takie pytanie czy osoba która ma wadę wzroku ( praktycznie
  jednooczny pacjent) może sie starać o pozwolenie na broń palną. Proszę
  o odpowiedź

  • Tutaj orzeczenie raczej negatywne, ale starać się każdy może.
  Pozwolenie na broń

Podziel się:

Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.

Dzień dobry,

chcę ubiegać się o wydanie pozwolenia na broń w celach kolekcjonerskich. Jednakże ma wrodzoną, dwustronną wadę słuchu klasyfikowaną jako średnią.W zalezności od potrzeb używam aparatów słuchowych. czy w moim przypadku wada słuchu może być odmową uzyskania pozwolenia ?

pozwolenie na broń

witam, moje pozwolenie na broń zostało cofnięte za wyrok nie związany z alkoholem ani też przemocą / dałem łapówkę lekarzowi, dostałem za to surowy wyrok 6 miesięcy na 2 lata w zawieszeniu i grzywnę / wyrok i zawiasy minęły 2 lata temu / dla potrzeb mojej pracy dostałem już z sądu zaświadczenie o niekaralności / mam jeszcze 3 lata ważne badania / czy mogę się ubiegać o zwrot zezwolenia na posiadanie broni do celów ochrony osobistej??

odwołanie Komendanta na pozwolenie na broń

Do Wojewódzkiej Komendy trafił anonim na "mój" temat, że niby jestem alkoholikiem, że pozałatwiane mam wszystkie dokumenty za pieniądze;zarówno na pozwolenie korzystania z broni palnej myśliwskiej jak i prawo jazdy, że nie potrafię pisać i że odgrażam się wszem i wobec jakie mam znajomości i czego nie mogę załatwić...Informacje te są nieprawdziwe, nigdy nie miałem konfliktu z prawem i wszystkie egzaminy miałem zdane legalnie i u szanujących się obywateli. W krótkim czasie został przeprowadzony wywiad środowiskowy przez Policję, pozytywne zdania sąsiadów i znajomych na mój temat okazały się jednak mało znaczące dla Pana Komendanta,który wydał polecenie na zrobienie przeze mnie na nowo wszystkich badań:lekarskich i psychologicznych. Badania przeszedłem pozytywnie,pomimo to komendant odwołał się od tych orzeczeń i odesłał na kolejne badanie psychologiczne do Poznania-przeszedłem pozytywnie...Pomimo to znowu zostałem odesłany na badania tym razem aż do Łodzi, do Medycyny Pracy, wszystko szło pozytywnie, wręcz genialnie, do badania w ciemni, wyniki były dobre jednak nie zadowalające, tu podobno poległem. Zabrali mi pozwolenie na broń....
Nie poddałem się! Minął rok, wznowiłem walkę i pozytywnie przeszedłem badania u lekarza i psychologa,wysłałem komplet dokumentów i orzeczenia lekarskie do Komendy Wojewódzkiej,o pozwolenie na broń, otrzymałem odwołanie i skierowanie na badania do Medycyny Pracy W Łodzi...
Jestem uczciwym i zdrowym obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej! Panie Doktorze co mi Pan radzi w tej sprawie?

Orzeczenie o niepełnosprawności

Witam! Jeśli mam orzeczenie o niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, a chcę pracować w sklepie myśliwskim z obrotem broni i amunicji. Mam w ogóle szanse na pozytywne zdanie tych psychotestów itp ? pozdrawiam

@Nie przesądzałbym niczego przed ich wykonaniem

Broń dla kierowcy

Witam serdecznie. Pracując jako kierowca ciągnika siodłowego wszystkie me trasy wypadają w kierunku Białorusi i Rosji. Miałem nie przyjemność już trzy razy zostać napadniętym w czasie nocnego postoju lub siłą zatrzymany na trasie. Za pierwszym razem nie wiedząc co dokładnie się dzieje wyszedłem z szoferki aby sprawdzić dziwny hałas z tyłu naczepy. Następne co pamiętam to szpital i głos lekarza mówiącego po rosyjsku "nic wam nie będzie, kula tylko oślizgnęła się po zebrach". Zaczyna mnie irytować ta lekka bezradność i chciałbym posiadać broń aby w ostateczności móc się bronić gdy znów ktoś będzie chciał się wedrzeć do szoferki strzelając mi w okno. Teraz tylko się zastanawiam czy moja przeszłość związana z tymi atakami nie będzie rzutować na opinie lekarza. Dodam tylko, iż kiedyś starałem się dostać na żołnierza zawodowego i przeszedłem psychotesty, odpadłem na dalszej drodze badań lekarskich z powodu wadliwej budowy prawego oka która pomimo okularów korekcyjnych waha się na poziomie V=0,7. Pozdrawiam serdecznie.

BROŃ KOLEKCJONERSKA pozwolenie badania

Witam chciał bym dostać pozwolenie na bron, tylko w celach raczej kolekcjonerskich to nie była by stara bron tylko współczesna krotka interesuje się bronią ale nie służyła by mi w celach obronnych tylko i wyłącznie hobby. czytałem na wielu stronach ze zezwolenia będą dostawali w pierwszej kolejności osoby zamożne, właściciele kantorów barów sklepów lekarze prawnicy...czy w ogole mam szanse dostać takie pozwolenie. będąc kierowca zawodowym przechodziłem psychotesty i byli z nami ludzie którzy starali się o licencje czy przechodząc tamte badania mam większe szanse zaliczyć jej pozytywnie a no i wiek mam 24 lata, dziękuje za odpowiedz

poruszam się na wózku

Witam,
czy będąc niepełnosprawną w stopniu znacznym (narząd ruchu - porażenie kończyn dolnych w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku th4, poruszam się na wózku inwalidzkim - jestem sprawna w granicach swojej niepełnosprawności, samodzielna, pracuję itd.)mogę skutecznie starać się o pozwolenie na broń gazową? Pozdrawiam

Przedłużenie okresu ważności badań na licencję P.O.F.

Witam mam małe pytanie,otóż w maju tego roku kończy mi się ważność orzeczenia lekarskiego na licencję pracownika ochrony fizycznej.Czy badanie lekarskie na wydłużenie ważności jest takie same ,czy coś się zmieniło. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

 • @Jest takie samo i wykonuje się wyłącznie w niektórych uprawnionych placówkach budżetowej służby zdrowia /Wojsko, Policja, WOMP/

Powtórzenie badań psychologicznych?

Witam pana Doktora chciałbym się dowiedzieć, czy można powtórzy badania psychologiczne do uzyskania pozwolenia na bron myśliwska . Ponieważ nie zaliczyłem psychotestów i pani psycholog stwierdziła ze mam zaburzenia emocjonalne .

Ale dla pewności poszedłem się przebadać drugi raz i wszystko było dobrze co w takiej sytuacji mogę zrobić .Nalezę do pzł i t dlatego chce się ubiegać o pozwolenie .Czy mam jakieś prawo .

 • Przepisy dopuszczają przebadanie się tylko w trybie odwoławczym i jeżeli psycholog wysłała powiadomienie do komendy,  to nawet następne orzeczenie pozytywne niczego nie zmienia

Pozwolenie na broń myśliwską

Witam. Chciałbym zostać myśliwym, jednak obawiam się badań lekarskich. Czy mając wadę wzroku (prawe oko -5, lewe oko -5.5) mam szansę dostać pozwolenie na broń? Proszę o odpowiedź.

 • Na dwoje babka wróży. Najlepiej mieć gotowe zaświadczenie od okulisty, przed przyjściem do lekarza uprawnionego

Kto może przeprowadzac psychotesty?

jestem studentką wydziału psychologii i pedagogiki.

czy jest jakiś sposób, abym mogla w przyszłości przeprowadzać psychotesty mimo, ze nie studiuje stricte specjalizacji, jaka jest psychologia? kim trzeba być z wykształcenia? Proszę o podpowiedz. pozdrawiam

 • Niestety trzeba raczej mieć dyplom psychologa, jako warunek wstępny.

Licencja drugiego stopnia

Interesuje mnie wyrobienie licencję drugiego stopnia pracownika ochrony fizycznej. Proszę mi powiedzieć czy jak mam kategorię wojskową D, wzrok -5 i zwyrodnienie kręgosłupa znacznie upośledzające sprawność ustroju. O ile możliwe proszę o odpowiedz jeszcze dzisiaj.

A kto Ciebie ochroni?:)

A kto Ciebie ochroni?:)

Widzenie przestrzenne a pozwolenie na broń

Czy aby otrzymać pozytywne orzeczenie okulisty w pozwoleniu na broń służbową muszę mieć widzenie przestrzenne i rozpoznawać kolory na tablicy Ishihary ?

Pozwolenie na broń

Witam, Chciałbym zostać myśliwym i dlatego moje pytanie, czy mając epizod leczenia u psychiatry na nerwicę natręctw związanych z częstym myciem rąk oraz uzyskania informacji od tegoż lekarza na temat fobii społecznej i wypisania mi skierowania na jedną wizytę u psychoterapeuty mam szansę przejść pozytywnie badania.Zaznaczam testy psychologiczne przeszedłem pozytywnie z wynikiem od psychologa intelekt i osobowość bez zmian. Proszę o odpowiedz

 • Mogą być problemy

Naprawdę dziwie sie że

Naprawdę dziwie sie że jakis psycholog wydał takie orzeczenie przy tego typu problemie/diagnozie. Skierowanie na 1 wizytę do psychoterapeuty to też zadziwiajacy wybieg ze strony psychiatry nie rozstrzygajacy moim zdaniem "nadawania" się Pana na myśliwego w związkiem ze stanem faktycznym Pana zdrowia psychicznego.
Mogą być problemy - to chyba baaaardzo optymistyczna prognoza.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.