Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Prawo jazdy

Nauka Jazdy na Motorze kat.A

Badania do prawa jazdy kat. A B C E we Wrocławiu - podstawowe zasady

 

 • Badania lekarskie kandydatów na prawo jazdy i kierowców przeprowadzają wyłącznie lekarze uprawnieni do badań kierowców.

Lekarze ci, oprócz specjalizacji (np medycyna pracy lub transportu), muszą ukończyć kurs uprawniający do badania kierowców w Instytucie Medycyny Pracy. Orzeczenia podbijane są pieczątką z nr rejestru wojewody. Prawo jazdy jest wydawane na podstawie orzeczenia lekarskiego.

Podstawą prawną badań do prawa jazdy jest Kodeks drogowy.

 • Lekarz może wydać orzeczenie terminowe. Prawo jazdy może zawierać ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia kierowcy (np konieczność noszenia okularów).
 • Prawo jazdy nie może być wydane osobie, u której stwierdzono uzależnienie od alkoholu.
 • Koszt badań na prawo jazdy ponosi osoba badana.


Kierowca pojazdu oraz pasażerowie są obowiązani korzystać z pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten nie dotyczy między innymi kierowcy mającego

 • orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
 • kobiety o widocznej ciąży;
 • kierowców taxi podczas przewożenia pasażera
 • Lekarz medycyny pracy i transportu jest uprawniony do wystawiania orzeczeń o przeciwwskazaniach do jazdy w pasach bezpieczeństwa.
 • Pamiętaj jednak - pasy bezpieczeństwa ratują życie kierowcy i pasażera, nawet posiadając orzeczenie o przeciwwskazaniach do jazdy w pasach, korzystaj z niego z rozwagą !!

Badania lekarskie kierowców skierowanych przez policję (np udział w wypadku, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub środka działającego podobnie do alkoholu) oraz starostę odbywają się wyłącznie w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy.

 • Jedynie lekarz zatrudniony w takim ośrodku może wydać orzeczenie lekarskie o istnieniu lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.
 • Teoretycznie termin na wykonanie tych badań mamy 30 dni, ale z uwagi na kolejki jest to często przekraczane - nawet rok i dłużej / ale ze skierowaniem/. 

Uwaga: planowane jest poszerzenie badań wstępnych kandydatów na kierowców o badanie psychologiczne [szczególnie kategorie C D].

 • Możliwe jest przedłużenie prawa jazdy z terminowego na bezterminowe - w przypadku braku zastrzeżeń do stanu zdrowia kierowcy.
 •  Wymiana prawa jazdy terminowego wymaga badania lekarza uprawnionego (do badań kierowców).
 • Najczęstsze przeciwwskazania lekarskie do prawa jazdy lub konieczności ograniczeń są stwierdzone przez lekarza choroby narządu wzroku i układu nerwowego oraz problemy z alkoholem.

Sprawdź moje ceny badania kierowców !! Naprawdę konkurencyjne.

 •  Pytanie kandydata na kierowcę kat B:

Dzień dobry!! Czy mógłby Pan jako specjalista udzielić mi odpowiedzi na pytanie czy będąc daltonistą mogę dostać pozwolenie na prawo jazdy (kierowcy amatora). Z ustawy wynika że nie mogę być TYLKO kierowcą zawodowym. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytanie o moim wzroku.

 • Brak widzenia barwnego (daltonizm) nie jest przeciwwskazaniem lekarskim do otrzymania prawa jazdy kategorii a lub b.

Komentarz do BADANIA NA PRAWO JAZDY A JAK KTOŚ ROZPOZNAJE KOLORY PRAWIDŁOWO A MA PROBLEM Z TABLICAMI ISHIHARY ?

 • Niezdolność rozpoznawania barw na tablicach Ishihary świadczy niestety o problemach z widzeniem barwnym (często daltonizm).

Nie jest to problemem dla kategorii prawa jazdy a i b, lecz dla kategorii wyższych c d , szczególnie kierowców zawodowych często jest przeciwwskazaniem. Decyduje rozpoznawanie barw podstawowych na lampie Wilczka.

 • Czy przy negatywnym wyniku badania widzenia przestrzennego (obuocznego- stereoskopowego) można ubiegać się o prawo jazdy kategorii A. Jacek

Ubiegać się można ale jest to przeciwwskazanie zdrowotne do jazdy na motocyklu (kat A).
[norma ostrzejsza niż dla kategorii b prawa jazdy- taka sama jak kat c d ]
Porównaj najlepsze forum
okulary u kierowców zawodowych

 • Prawo jazdy kategorii B - zapraszam do pytań na temat badania lekarskiego poprzez dział kontakt.

 Najciekawsze opublikuję na podstronie - badania lekarskie kierowców pytania oraz na prywatnym

forum Prawo jazdy kat. C

 • Wymiana prawa jazdy na bezterminowe (z powodu np wady wzroku, uzyskane w wojsku itp), po solidnych konsultacjach tylko we Wrocławiu. Zaufali już nam kierowcy z miast takich jak Poznań, Warszawa i innych.

Masz prawo do merytorycznego podejścia do badania lekarza uprawnionego do badań kierowców i bezterminowego prawa jazdy (z ograniczeniami) - opartego na zasadach Kodeksu drogowego.

 

Dla bardzo wymagających kandydatów na kierowców chcących nie stracić swojej, ciężko wypracowanej gotówki - Najlepsza szkoła nauki jazdy ranking kat A B motocykle

 • Polecam również najlepszą szkołę nauki jazdy i najlepsze szkolenia kierowców kat C zawodowych we Wrocławiu - możliwość kategorii B C D E.- autobusy. Samochody jak WORD Wrocław- MAN 12240.

Skorzystaj z okazji przed zmianą przepisów na kurs na przewóz  rzeczy i zrób prawko kategorii C lub C+E we Wrocławiu !!

 • Zapisy na kursy prawka Wrocław - wszystkie kategorie.


Wyświetl większą mapę na kategorie C+E MAN 12240,  oryginalna przyczepa we  Wrocławiu - MAN 12240 - kat C E  najniższa cena we Wrocku !!

Poniżej strona, którą warto odwiedzić przed lub w trakcie kursu prawa jazdy

Podziel się:

kat c

Witam pana mam pytanie chcialbym isc na samochody ciezarowe ale jestem po przeszczepie soczewki w lewym oku a prawe sprawne na sto procent czy mam szanse przejsc badania lekarskie?

Kat C i czy mogą mi zabrać prawko kat B?

Witam. Mam prawko kat B od 8 lat, dużo jeżdżę bez żadnej kolizji czy wypadku. Chciałem zrobić kat C, ale lekarz stwierdził, ze jestem jednooczny, czy mogą mi zabrać prawko kat B? @Niekoniecznie

jestem daltonistą

mam takie pytanko,jestem daltonistą i czy moge zrobić prawko na samochód osobowy ?

 • Zacząłbym od badań lekarskich, aby być na 100% pewnym

Prawo Jazdy na Ukrainie

Witam serdecznie Panie Darku, mam pytanie odnośnie prawka , czy dokument Prawa Jazdy wydany na Ukrainie jest całkowicie legalny i czy wymieniając go w Polsce, urzędnik nie będzie podejrzliwy o jego legalność Byłbym wdzieczny za odpowiedź. Pozdrawiam

 • Jak został legalnie zrobiony, to niczego bym się nie bał.

Prawo jazdy kat C nie zaliczyłem stereoskopu

Witam, mam taką sprawę, obecnie robię kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, poszedłem na psychotesty i nie zaliczyłem stereoskopu. Mam lekką wadę wzroku korygowaną okularami. Psychologowi powiedziałem, że idę do lekarza okulisty w celu sprawdzenia mojej przestrzenności. Odbyłem badania lekarskie i dostałem kartkę z odbytymi badaniami i wynikami, które zawierają treści korzystne dla mnie to znaczy że mam zachowaną obuoczność, wszystko jest ok i na samym dole na tej karcie o nazwie badania lekarskiego jest napisane w formie zaświadczenia lekarskiego że jestem zdolny do pracy jako zawodowy kierowca kat c+e oraz informacja że posiadam taką a nie inną wadę itp.

Moje pytanie brzmi bo dowiadywałem się w swoim ośrodku szkoleniowym, że z takim zaświadczeniem mam iść jeszcze raz do psychologa i czy muszę od nowa zdawać już zdane zadania na psychotesty czy po prostu poprosić na podstawie takich badań lekarskich i informacji tam zawartej o wydanie zaświadczenia z psychotestów? Co mam powiedzieć psychologowi? po prostu powiedzieć, że byłem na badaniach przestrzennych itp czy w ogóle nic nie mówić tylko dać zaświadczenie w formie badania lekarskiego i informacji napisanej na dole takiej karty że nie ma przeciwwskazań i poprosić o zaświadczenie czy jest inna jakaś procedura?

@to zaświadczenie może pomóc, ale wątpię , aby psycholog tak po prostu
przepisał bez swojego badania

Daltonizm a prawo jazdy kat .C okulary

Ktoś kto nie rozróżnia barw w skupieniu nie może otrzymać prawa jazdy kat.C Bada to okulista który pokazuje książeczkę z numerkami do przeczytania. Nie mogę ich przeczytać. Ale są okulary specjalnie dobrane które korygują tą wadę i w tych okularach przeczytam numerki z książeczki bez problemu . Czy mogę uzyskać pozytywny wynik badania psychotechnicznego Z góry dziękuje za odpowiedź...

 • Nie słyszałem, aby przepisy dopuszczały do jazdy w takich okularach 

Widzenie obuoczne zachowane

Witam! Wczoraj miałem psychotesty na kat. C, których nie zaliczyłem z powodu stereometru. Pan psycholog powiedział, że nie mam widzenia obuocznego. Przerażony, jeszcze w ten sam dzień pobiegłem do lekarza okulisty. Przebadał mnie dokładnie i powiedział, że tak zdrowego człowieka dawno nie widział.

Dostałem nawet takie zaświadczenie w którym pisze: Ustawienie oczu równolegle, Barwy rozpoznawane prawidłowo, Dno oczu prawidłowe, Widzenie obuoczne prawidłowe, Narząd wzroku prawidłowy. I teraz pytanie- jak to się stało, że nie zaliczyłem stereometru ? Mam próbował jeszcze raz, jest szansa, że go zaliczę ? Pozdrawiam i czekam na odp.

 • Oczywiście, że mógłbyć to jakiś chwilowy poblem
 • Jednak jeżeli psycholog dał negatywne orzeczenie, to pozostaje tylko droga odwoławcza

Tablice isihary a prawo jazdy kat C

Witam Mam w planach zrobić prawo jazdy kat C tylko że nie widzę tych liczb na tablicach.Tzn jeśli są dwa kolory to wszystko ok ale jak są jakieś odcienie to mam problem. Czy w tym wypadku mogę w ogóle zrobić to prawo jazdy,

czy będę mógł jeździć tylko tak dla Siebie a nie zawodowo, lekarz mnie dopuści.Jak to dokładnie wygląda? Proszę o odpowiedź

 • Trzeba rozpoznawać barwy podstawowe, a stwierdza to okulista np na lampie Wilczka

kat. A a niedosłuch

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć, czy osoba która na jedno ucho w ogole nie słyszy a na drugie nosi aparat słuchowy może prowadzić motor, tzn ubiegać się o prawo jazdy kat.A? Czy zostanie wydane zaświadczenie o braku przeciwskazań do prowadzenia motoru? Dziękuję

 • Raczej tak

Badanie wzroku.Wnuczka ma astygmatyzm'

Proszę odpowiedzieć co oznacza -barwy-(+),oraz test Renifer-(+)? Z poważaniem.L.T.

Daltonizm a prawko kat.A

Witam. Mam do Pana pytanie. Otóż ostatnio zapisałem się na kurs prawa jazdy ( kategorii B ) i lekarz badając mnie, stwierdził, że rozróżniam prawidłowo jedynie kolory podstawowe, wspomniał coś, że nie będę mógł być kierowcą zawodowym ani posiadać innych kategorii prawa jazdy. Żałuję, że o to drugie nie dopytałem, bo chciałbym zrobić też kategorię A. Tu moje pytanie, czy nic nie stoi na przeszkodzie?

 • W przypadku prawa jazdy na motocykl, daltonizm nie jest najmniejszą przeszkodą.

Kategoria A

Witam Panie Doktorze mam pytanie odnośnie prawa jazdy kat A. Jeżeli posiadam już prawo jazdy kat B od 12 lat i mam bezterminowe.

Chcę zapisać się na kurs prawa jazdy kat A to czy ponownie muszę robić badania? i czy w ogóle są bezterminowe prawa jazdy na kat A? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

 •  Niestety trzeba zrobić badania jeszcze raz i ciągle prawko może być bezterminowe.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.