Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Przedłużenie prawa jazdy

Przedłużenie prawa jazdy kategorii B pacjenta z wadą wzroku. Jakie są podstawowe zasady i czy jest szansa na prawko bezterminowe. Opisuję tutaj różne sytuacje, kiedy z różnych powodów otrzymaliśmy tylko czasowy dokument i porady, co wtedy warto zrobić.
Wymiana prawa jazdy zagranicznego
 • Przedłużenie prawa jazdy kategorii B pacjenta z wadą wzroku.

Witam serdecznie,

Od prawie 10 lat posiadam terminowe prawo jazdy kat. B ze względu na moją wadę wzroku.Oko prawe +5,0 oko lewe +7,0 (niedowidzące). Oko lewe praktycznie nie czyta.

Jesienią tego roku kończy mi się ważność prawa jazdy i obawiam się o wynik badania okulistycznego.

 • Czy moja wada dyskwalifikuje mnie z posiadania prawa jazdy kategorii B?
Loading

 

Badanie 5 lat temu było przeprowadzone u lekarza, który "przymyka oko" na takie wady.

 • Czy jeżeli trafię na lekarza "służbistę" mogę utracić prawo jazdy?

Dodam jeszcze że jeżdżę bezkolizyjnie, czy to ma jakiś wpływ na ostateczną decyzję lekarza?
Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi....

Uważam, że robi Pan wspaniałą rzecz prowadząc to forum i rozwiewając wątpliwości internautów, bo jak dla mnie kontakt z lekarzem orzecznikiem to bardzo, bardzo stresująca sprawa.Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam
MI

 • Odpowiedź

Wada wzroku u kierowcy amatora kat. B jest znacznie mniejszym problemem niż np. kategorii A lub C, aczkolwiek rola właściwego badania narządu wzroku nie może być przeceniona. Lekarz jest również obowiązany zebrać wywiad, co do wypadków drogowych badanego kierowcy. Ta informacja może mieć wpływ na przedłużenie [terminowe lub bezterminowe prawka].

 • Widzenie obuoczne u kierowców kat B nie jest wymagane, aczkolwiek istotna jest jeszcze zdolność narządu wzroku do korekcji szkłami. 
 • Również do kliknięcia inne kategorie prawa jazdy.

Zasady badania lekarzy uprawnionych

Prawko terminowe wymienione z zagranicznego z Wielkiej Brytanii
Prawo jazdy wymienione z zagranicznego

Podziel się:

Wymiana prawa jazdy

Witam. 29 czerwca tego roku czeka mnie wymiana prawa jazdy. 4 maja dostałem list z Wydziału Praw Jazdy i wszystko jest wyjaśnione krok po kroku. Zadzwoniłem więc do lekarza żeby zapytać jak się przygotować a ponieważ mam kod 01.06 więc powiedział żebym przyszedł na badanie w okularach a przedtem zrobił badanie glukozy i poszedł z wynikami. Moje pytanie jest następujące. Czy to normalna i czy ewentualnie lekarzowi takie badanie wystarczy??

Kończący się termin prawa jazdy

Witam, w maju tego roku kończy mi się ważność prawa jazdy. Niestety nie mam kiedy zrobić badań lekarskich, ponieważ pracuję i mieszkam zagranicą. Pracując tam prawo jazdy jest mi w zasadzie potrzebne i nie używam go tam często. Czy jeżeli odwlekłabym te badania z około rok, czy zawadzi to na moim dokumencie?

Przedłużenie ważności badań lekarskich

Według mnie niespecjalnie. Nie ma obowiązku zdawania powtórnego egzaminu, a jedynie badania lekarskie.

Badanie lekarskie przed końcem ważności poprzedniego orzeczenia

Witam Mam problem i bardzo proszę o pomoc Obecnie mam 30 lat,w styczniu 2010 roku zostało mi zabrane prawo jazdy na 2 lata podczas prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Niedługo po tym wydarzeniu wykonałem pozytywnie badania psychotechniczne-bezterminowo .Ale po badaniach lekarskich w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy zostało wydane orzeczenie terminowe (do stycznia 2014), choć jestem zdrowy jak ryba i wszystkie badania w ośrodku przeszedłem pozytywnie. Prawdopodobnie dostałem terminowe,od lekarza prowadzącego, tylko ze względu na fakt jazdy po alkoholu. Dokumenty zostały złożone w Wydziale Komunikacji.

Jestem dopiero co po zdanym-ponownym z racji okresu zatrzymania- egzaminie na prawo jazdy(lipiec 2012) i jeżeli chcę mieć już prawko to będzie ono terminowe właśnie do stycznia 2014. Gdyby orzeczenie lekarskie było bezterminowe mógłbym odebrać stare prawo jazdy. Postanowiłem pójść na ponowne badania lecz do innego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców i otrzymałem orzeczenie bezterminowe wydane 27 lipca 2012. Czy w tym przypadku mogę przedłożyć do Wydziału Komunikacji nowe bezterminowe orzeczenie i odebrać stare prawo jazdy. Bardzo mi na tym zależy gdyż od 2013 r. wchodzi nowa ustawa i prawo jazdy będą tylko terminowe a nawet jeżeli będzie trzeba wymienić stare prawko to i tak będzie trochę czasu bo z tego co wiem to najpóżniej do stycznia 2033r. Z góry dziękuje

Prawo jazdy z ON

Witam, od ponad dwóch lat jestem osobą niepełnosprawną (miałem wylew,a co tym idzie niedowład prawych kończyn). Prawo jazdy zrobiłem jeszcze przed swoją niepełnosprwnością.Mam kilka pytań.Co jest potrzebne, żebym mógł znów prowadzić auto ? Moje pytanie dotyczy spraw papierkowych np. jakiś pozwoleń, badań itp. Pozdrawiam.

 • Zacząłbym od badań lekarskich, które potwierdzą istnienie lub brak przeciwwskazań zdrowotnych

badania

witam, konczy mi sie termin waznosci prawa jazdy ze wzg na wade wzroku..

badania sa dosc drogie wiec chcialem sie dowiedziec czy wazne psychotesty(robione na operatora suwnicy, niczym nie rozniace sie chyba od tych na kierowce) wystartcza aby lekarz wysatwil zaswiadczenie na prawko.

Rejestracja na psychotesty C+E

Witam.Posiadam kategorię C+E oraz chciałbym w najbliższym czasie rozpocząć pracę jako kierowca. brakuję mi badań psychotechnicznych oraz orzeczenia lekarskiego do podjęcia pracy. Zauważyłem na Pańskiej stronie że z kategorią C nie ma problemu natomiast jak wygląda sprawa z psychotestami na kat. C+E? Oraz czy istnieje możliwość zrobienia tych badań u Pana w jednym terminie? Pozdrawiam i czekam na wiadomość Bartek

Zmiana nazwiska i Wymiana prawka na bezterminowe

Witam serdecznie, Mam pytanie - mam wydane prawo jazdy na 5 lat, ze względu na wadę wzroku [dodam, że nie mam postępującej wady wzroku (ok -2 w prawym i lewym oku + lekki astygmatyzm), ale lekarz stwierdził, że nie może mi wydać na dłużej, ponieważ okulista w opisie badania napisał - "kontrola za rok".

Było to badanie robione ok miesiąc wcześniej i nie konkretnie pod prawo jazdy. Poza tym, żadnych innych nieprawidłowości w badaniu nie było]. W tym roku będę zmieniać nazwisko i tym samym prawo jazdy.

Czy przy okazji mogę zrobić badania i zanieść je wraz z wnioskiem o wymianę prawa jazdy i zamianę na bezterminowe (jeżeli oczywiście lekarz tak orzeknie)? Czy urząd to uzna. Czy jednak badanie lekarskie mogę donieść dopiero po tych 5 latach? Prawo jazdy mam ważne do 2016 roku. Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedź Jeżeli orzeczenie lekarskie jest bezterminowe, to warto je połączyć z wymianą prawa jazdy z innej okazji.

Przedłużenie prawa jazdy

Dzień dobry
we wtorek,15.11.2011. dokonałam wstępnej rejestracji internetowej dot. badań przedłużających prawo jazdy ( ul. Żernicka 215). Zasugerowany przeze mnie termin to piątek 18.11.2011. godzina 14.30.
Pomimo informacji o otrzymaniu potwierdzenia rejestracji , takowego potwierdzenia nie otrzymałam. Proszę o pomoc i potwierdzenie terminu.

Terminowe prawo jazdy we Włoszech vs. bezterminowe w Polsce

Będąc we Włoszech kilka lat, wyrobiłem sobie włoskie prawo jazdy, oddając bezterminowe polskie. Włoskie jest na 10 lat. Po powrocie do Polski wyrobiono mi polskie prawo jazdy, ale ograniczające jedo ważność zgodnie z włoskim. Czy mam możliwość odzyskania raz nabytego prawa bezterminowości prawa jazdy, czy też nie? Co należy zrobić.

 

 • Poszedłbym do lekarza uprawnionego do badań kierowców i  wyjaśnił mu tą kwestię

Jestem ze Szczecina (zachodniopomorskie)

Witam, mam do Pana pytanie, jestem ze Szczecina (zachodniopomorskie) i tam również jestem zameldowany, czy jeżeli u Pana wykonam badania okresowe na przedłużenie prawa jazdy kat. B to czy będą one ważne w moim okręgu, czy nie spotkam się z żadnymi nieprzyjemnościami ze strony Urzędu? Miejscem mojego zamieszkania jest Wrocław. Jeśli Pana odpowiedź jest pozytywna chętnie umówię się na wizytę. pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź @ Tak oczywiście, uprawnienia mam ważne na całą Polskę

prawo jazdy Jaki lekarz

witam Mam terminowe prawo jazdy i mam wadę wzroku niewielka, do jakich lekarzy mam się udać najpierw do okulisty a później do specjalnego lekarza czy tylko do lekarza zajmującego się badaniami na prawo jazdy???????? Bo nie mam pojęcia

 • Lekarza Uprawnionego do badań  kierowców

Kat C bezterminowa Kat B terminowa ?

Czy jak sie na C otrzymało orzeczenie na bezterminowe oznacza to, że również na B będe miał bezterminowe?

Ja przy B dostałem orzeczenie na 10 lat, a coś słyszałem, że jak dostanie sie później na C bezterminowe bedzie oznaczać, że na B też się będzie miało bezterminowe, czy to prawda?

 • powinno być bezterminowo dla obu kategorii

mam takie jeszcze jedno

mam takie jeszcze jedno pytanie powiedzcie mi

 • czy jak ja bym wczesniej zrobił te badania lekarskie przed terminem to wtedy moze byc tak abym ja jeździł ze starym prawkiem

a w tym czasie wyrabiali mi nowe?

tak zeby nie było czasu w którym jestem bez prawka

 • jest taka szansa czy raczej trzeba oddac to prawko do urzędu?

terminowe prawo jak długo trzeba czekać

Jak ktoś ma terminowe prawo jazdy, to jak długo trzeba czekać na wydanie nowego prawa jazdy?? i

Czy jak się ma terminowe prawo jazdy kat B to można robić na C,C+E ??

 • Czeka się do miesiąca
 • Można starać się o kategorie wyższe

 

otóż bylem na psychotestach

Otóż byłem na psychotestach zawaliłem połowę z czego ciemnię

 • czy to mnie dyskwalifikuje do zrobienia kursu na przewóz rzeczy, ponieważ raz jeszcze chce spróbować zaliczyć
 • Jeżeli było negatywne orzeczenie, to pozostaje tylko tryb odwoławczy

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.