Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Badania psychotechniczne kierowców kat B

<

Badania psychotechniczne kierowców kat B - przedstawiciel handlowy a badania lekarskie

 Według najnowszych wytycznych Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi i opinii konsultanta krajowego w zakresie medycyny pracy, jednoznacznie wynika obowiązek wykonania badań psychologicznych, przez pracowników - kierowców kategorii B na badaniach wstępnych.

Badania psychotechniczne przedstawicieli  handlowych [samochód służbowy]  są zlecane przez lekarza medycyny pracy, jako wynikające z zakresu dla prac wymagających pełnej sprawności psychofizycznej.

  • Podstawą prawną jest tutaj Kodeks pracy i jego akty wykonawcze /a nie Ustawa o Transporcie Drogowym lub Rozporządzenie o badaniach kierowców z 07 stycznia 2004 roku z późniejszymi zmianami/.

Widzenie obuoczne a psychotesty dla kierowcy kat B -  brak widzenia stereoskopowego raczej nie dyskwalifikuje pracownika jako kierowcę  pojazdu służbowego /Najnowsza interpretacja/, pomimo tego, że psycholog ma obowiązek takie badanie wykonać.

Badania na widzenie stereoskopowe są przeprowadzane przez psychologa na stereometrze. Jest to główny test na widzenie stereoskopowe/przestrzenne.

  •  Kierowca samochodu służbowego na badaniu wstępnym został zrównany z kierowcami zawodowymi kat C D [badanymi na podstawie ustawy o transporcie drogowym].

 Kierowca zawodowy kat B badania psychologiczne- są wymagane !!

 negatywny wynik badania lekarskiego na kat b

 +badania +psychotechniczne

Badania psychotechniczne kierowców kat B powrót do psychotestów.

Podziel się:

Odwołanie od badań WOMP

Dzień dobry! Panie Doktorze,prawo jazdy kat.,B, mam od 50 lat,a sam 75 kończę w kwietniu. Jestem na emeryturze korzystamy ze swojego autka wraz z żoną.Samochód jest tylko dla naszych prywatnych potrzeb i przyjemności. We wrześniu ub. roku miałem ,,okazję ,, przed domem potrącić samochód sąsiada (Policja określiła zarysowanie). Ponieważ ulica przy której mieszkamy nie pozwoliła nam stać w miejscu zdarzenia, musiałem się oddalić, by pójść do mieszk. po kartkę aby napisać swój tel. kontakt.

Mieszkamy na 3 piętrze więc czas jakiś upłynął.W między czasie była wezwana Policja Po jakimś czasie byliśmy oboje wezwani na Komisariat,a ja jako ten który prowadził zostaję potraktowany jako ,,zbieg,,. Tłumaczenia nasze nie odnoszą rezultatu. Policja oddała sprawę do Sądu,jestem ukarany i rozliczony. Jak się domyślam sprawę do rozpatrzenia Sądowi przekazał WUK Urzędu Miejskiego. I zaczęły się schody - wymieniony WUK (Wydz. Uprawnień Komunikacyjnych)kieruje mnie do WOMP-u w Bydgoszczy na badania lekarskie i psychotesty.

Podkreślam,że żadna osoba nie doznała najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Ponieważ mam ubytki na zdrowiu: jednooki- zostałem uderzony krążkiem hokejowym mając 16 lat po tym nastąpiła ślepota OL. Mam aktualne dokumenty LEKARZY: Okulista dr  K. byłem też u neurologa w celu wykluczenia podejrzeń o udar podpis samej Pani dr O. spec.radiolog,która opisała wynik rezonansu głowy,mam opis, jestem w posiadaniu dyskietki do wglądu.Mam też wynik od Pani specjalisty neurolog,która zrobiła mi stosowne badania nie widzi przeszkód,bym korzystał i jeździł.

A mnie wczoraj pozbawiono w/w WOMP-ie prawa jazdy. Opierając się na Pana wypowiedziach wnioskuję,że miałem zdać testy odpowiadające kierowcom zawodowcom,a może bliżej lotami samolotów.

Zaznaczam,że posiadam Kat. A od 1966 roku i Kat.B od 1975 do tej pory na szczęście nikomu żadnej krzywdy nie zrobiłem,alkoholu nie piję,punktów karnych za jazdę miałem jeden za całe 100 złotych i teraz 300 zł. Policji nie dałem zarobić.

Podpowiedziano mi,że mogę się odwołać np.Lublin czy Gorzów Wlkp. Z taktem osób,które u nas pracują raczej nie ma nic wspólnego.Potraktowanie mnie- jest pan Stary odbyło się w sposób nazwijmy to ładnie niegrzecznym!!! Bardzo Pana proszę o obiektywną ocenę słuszności poczynań WOMP-u w Bydgoszczy zgodnie z przepisami na prawo jazdy Kat.B.i mojej szansy na odzyskanie. z Szacunkiem  T.

Astygmatyzm

Witam. Czy mając astygmatyzm na jednym oku (okulary cylinder-niepamiętam ile) mogę podjąć pracę jako przedstawiciel handlowy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Brak obuocznosci a kierowca zawodowy kat. B.

Witam,
mimo, ze odpowiedź na moje pytanie jest już zamieszczona to przez 4 lata przepisy i ich interpretacja mogły ulec zmianom.

Nie mam widzenia obuocznego czyli stereoskopowego. Czy mimo to lekarz medycyny pracy zgodzi się zebym pracował jako zawodowy kierowca kat. B? Np. jako przedstawiciel handlowy czy nawet jako kierowca busa w transporcie międzynarodowym?

bdania psychologiczne

mam pytanie, na badania psychologiczne zostalem skierowany po jezdzie pod wpływem alkoholu, rozumiem ze musze przejsc te wszystkie badania, moje pytanie jednak dotyczy czy jest prawdą czy lekarz może uwarunkować wydanie zaświadczenia od tego czy przejdę terapię odwykową w ośrodku gdzie jest terapeutą uzależnień. Z tego co pamiętam ze studiów prawniczych Pani psycholog przekroczyła swoje uprawnienia

badania

witam
Mam zabrane prawo jazdy kat.B na okres jednego roku . Posiadam jednak prawo jazdy kat A ktore nie zostalo zatrzymane.W związku z tym mam pytanie czy po okresie jednego roku bede musial przechodzic badania lekarskie i psychotesty aby odzyskac prawo jazdy kat.B

re

Mam pytanie straciłem prawo jazdy z powodu ze n je jechalem trzezwy autem, teraz muszę przejść przez badania psychotechniczne podeszlem nie zdalem i chciałem zmienić przychodnie po czym dowiedzialem się ze nie mogę,czy to zgodne z prawem? Moim zdaniem człowiek powinien mieć prawo wyboru skoro w jednej przychodnie zdał...proszę o szybka odpowiedz

Ważne pytanie

Witam mam ważne pytanie widzę tylko na jedno oko lewe mam 25 lat i wczesniej byłem kierowcą, widzałem na oko lewe i prawe ale mialem wypadek i nerw wzrokowy został uszkodzony czy teraz juz nie moge pracowac jako kierowca kategorii B ? gdyż nie widze na jedno oko w jakis 98% czy jezeli wdzie na to zdrowe oko w 100% i nie mam zadnej grupy inwalidzkiej ktorej nie chcili mi przyznac to moge sie ubiegac o prace jako kierowca kat. b ? Pozdrawiam Michał

obowiązek badań

Witam
Czy pracownik jednostki samorządowej
używający własnego pojazdu na terenie miasta otrzymujacy zwrot poniesionych kosztów za jazdy lokalne(limit km.) zobowiązany jest do badań psychotechnicznych obowiązkowo.

Widzenie o zmierzchu

witam. Chciałabym się zorientować czy lekarz medycyny pracy podpisze mi badania, jeśli napisano mi, że mam brak widzenia o zmierzchu...bo nie widziałam w ciemności w którym miejscu przerywa się okrąg? U okulisty wyszło wszystko ok, reszta badań też.

Witam to jak trzeba te

Witam to jak trzeba te badania psychotestów
i lekarskie czy nie????????

powy obraźliwy post i

powy obraźliwy post i gorzkie żale, wynikający z braku zdolności powiązania przepisów Kodeksu pracy, Ustawy o Transporcie Drogowym oraz Kodeksu drogowego.
» odpowiedz

wynik testu a jazda prywatnym samochodem

chcialabym zapytac czy jezeli nie zalicze tych testow psychologicznych na samochod sluzbowy czy to ma jakies odzwierciedlenie do samej jazdy samochodem juz nie sluzbowym czy to gdzies jest dalej wysylane i czy tym samym moga mi odebrac prawko?

Nadzwroczność

Witam mam takie pytanie posiadam wadę wzroku jaką jest nadwzroczność obu oczu i niedowidzenia oka prawego. Czy w takim przypadku przejdę psychotesty czy odrazu to mnie wyklucza. Staram sie o pracę jaką jest kierowca busa.Bardzo proszę o odpowiedź.

Daltonizm - kierowca kat.B

Zamierzam podjąć pracę, w której konieczne jest prowadzenie samochodu służbowego kat.B, kierowcy tej firmy przechodzą badania psychotechniczne. Rozróżniam kolory kiedy występują one oddzielnie np. sygnalizacja świetlna, i nie mam z tym problemu, natomiast rozpoznanie znaku na tablicach Ishihary graniczy z cudem. Czy taki stopień daltonizmu dyskwalifikuje mnie z prowadzenia auta służbowego, czy takie badanie przeprowadzane jest podczas psychotestów oraz w jakich przypadkach konieczne jest rozróżnianie barw przez kierowców?

@Z dużym prawdopodobieństwem nie powinno przeszkadzać.

brak uprawnien a badania psychotechniczne

Nigdy nie posiadałem uprawnień do kierowania pojazdów Jakieś dwa lata temu zostałem przyłapany na rowerze pod wpływem alkoholu. Miałem sądowny zakaz prowadzenia pojazdów przez rok. Kara minęła i chciałbym uzyskać prawo jazdy kat. B Czy mam obowiązek przeprowadzenia badań psychotechnicznych. Zgodnie z ustawa takie badania w przypadku kat. B powinna przejść osoba która utraciła uprawnienia i chce je ponownie uzyskać a nie osoba, która nigdy tych uprawnień nie miała. Odpowiedź @Nie jest dla mnie jasne, czy dostałeś skierowanie na te badania?

Niedowidzenie oka lewego w Policji

Mam następujące pytanie, przy wadzie nadwzroczność obu oczu oraz niedowidzenie oka lewego, mogę podjąć pracę np w policji ( ruch drogowy)??

Posiadam prawo jazdy Kat.B, wiem że wada zgodnie z przepisami dyskwalifikuje mnie do pracy związanej z prowadzeniem auta służbowego Proszę napisać mi jakiej pracy nie mogę jeszcze wykonywać?

Czy mogę starać się o pracę w służbach mundurowych? lub : na badaniach lekarskich np. praca przy komputerze też jest okulista, czy w moim przypadku nie będzie przeciwwskazań do wyk pracy np. przy komputerze? jestem osobą młodą przed 30 i w chwili robienia prawa jazdy przepisy nie były tak rygorystyczne,

czy mogę obawiać się o utratę prawa jazdy w przypadku gdy np. nie przejdę tych psychotestów i wniosek zostanie wysłany do wydziału komunikacji? Bardzo proszę o odpowiedź

 

@Niestety praca w Policji jest mało prawdopodobna

Jakie są dyrektywy unijne w

Jakie są dyrektywy unijne w sprawie badań psychotechnicznych zwykłych kierowców posiadających kat B.?

Kierowca samochodu dostawczego kat.B

Mam wątpliwości - czy jako kierowca dostawczaka (kat.B) ma badaniapsychologiczne przechodzić co 5 lat czy mogą być bezterminowe?
Pan Psycholog nie wiedziała jaki druk ma mi dać a wolałbym mieć to w porządku, bo jakieś przepisy się zmieniły i po takim badaniu podobno to nie jest już orzeczenie tylko konsultacja.
Jak Pan Doktor widzi tę sprawę?

pizzeria

Witam. Pracuję w barze jako kierowca na umowę o pracę (dowożę posiłki do klientów swoim samochodem). Czy obowiązkiem jest przejscie psychotestów ? Lekarz medycyny pracy kazał mi takowe przejść i dopiero do niego się zgłosić. Proszę o pomoc

  • Niestety psychotesty stały się częścią zakresu badania pracowników kierowców kategorii B

Niepewnosc.

Witam serdecznie.Stracilam prawo jazdy,zabrano mi na okres 3 lat.Z wydzialu komunikacji otrzymalam pismo,ze zakaz prowadzenia poj.,uplywa wraz z data 17.05 b.r.(nie wiem skad ta data),rozumiem,ze zakaz prowadz.poj.,liczy sie od daty zatrzymania p.jazdy?bylby to 29lipiec...I teraz pytanie:czy moge zglosic sie na psychotesty juz teraz?Wyczytalam tez o bad.lek.,ktore kosztowac maja 450zl,czy to prawda?Gdzie sie je wykonuje?Jesli zdam testy,przejde bad.,przed uplywem 29lipca,to czy moge zalatwiac date egzaminu w WORD?Z gory dziekuje za odp.

odpowiedz

badanie psychologiczne można zrobić dopiero po otrzymaniu skierowania, w ciągu 30 dni. Badanie psychologiczne można zrobić w dowolnym osrodku, natomiast badania lekarskie w odpowiednich jednostkach (np. instytut medycyny pracy). Cena badania jest ustalana przez cennik, natomiast nie może byc wyższa niz kwota maksymalna okreslona w ustawie

Badania, od kiedy?

Od kiedy obowiązuje nakaz posiadania wszystkich badań do prawa jazdy kategorii B przy wykonywanej pracy kierowcy? @Sprawę sformalizowano gdzieś w 2008 roku Badania psychologiczne Wrocław

ALKOHOL

Mam problem. Zostałem 3 lata temu przyłapany na rowerze po alkoholu i dostałem karę 2 lat w zawieszeniu. nie miałem wtedy prawka ale i tak przyszło mi z policji powiatowej, że muszę się wstawić na psychotesty. czy chcąc obecnie zrobić prawo jazdy kat. B muszę zrobić te badanie czy też nie?? zaznaczam że nie jestem i nie zamierzam być zawodowym kierowcą. za odpowiedź z góry dziękuję :)

policja a psychotesty

witam mam prawo jazdy kat.b oraz zrobione psychotesty i teraz moje pytanie brzmi, czy w pracy muszę wozić ze sobą badania psychotechniczne w razie zatrzymania przez policje. Dodam, ze nie wozimy pow.5 osób, bo ostatnio jeden z naszych pracowników miał kontrole i policjant zażyczył sobie badan psychotechnicznych, i czy miał do tego prawo pozdrawiam

@ Dla świętego spokoju woziłbym ksero orzeczenia.

Umowa na samochod

Mam pytanko. Aktualnie pracuje w firmie ktora ma ze mna podpisana umowe na samochod. Ostatnio zmuszaja mnie do wykonania badan psychotechnicznych - czy jest to zgodne z prawem skoro podrozuje okazyjnie zawsze sam i w dodatku wylacznie swoim samochodem a w angazu nie mam wpisanego kierowca. Wydaje mi sie ze jest to nadinterpretacja przepisow...

testy

czy pracodawca nie zatrudni mnie jako kierowcy jesli nie bede mial psychotestow?

badania

Pracuję na stanowisku kierowniczym i mam do dyspozycji samochód służbowy Opel Agila czy muszę mieć badabnia psychotechniczne jaki przepis to reguluje. Tym samochodem jeżdżą też sporadycznie pracownicy czy Oni też muszą mieć badania jw ??
Z poważaniem

Badania psychotechniczne po wypadku

Chciałbym się dowiedzieć jakie są badania po wypadku?? Bo zostało mi zabrane prawo jazdy na rok i żeby dostać je po roku muszę przejść badania psychotechniczne,

i ile takie badania są ważne??

  • Są ważne tylko na tą konkretną sytuację

Widzenie przestrzenne.

Witam, chciał bym się dowiedzieć czy przy braku widzenia przestrzennego mam szansę, aby być zawodowym kierowcą C + E? lub samego C ?

  • Zgodnie z przepisami nie jest to możliwe

kierowca kat. B z ADR a psychotesty

Dzień dobry. Mam pytanie. Mając kat. B i chcąc zrobić kurs ADR - podlegałbym już zrobieniu psychotestów?

  • Tak, być może nie na sam kurs, ale do przewozu ADR na pewno
123następna ›ostatnia »

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania



Rejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber Counter



Telefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.