Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Psychotesty przedstawicieli handlowych

Psychotesty przedstawicieli handlowych z kategorią B prawa jazdy.

Obecnie zawód przedstawiciela handlowego wiąże się raczej z prowadzeniem samochodu służbowego kategorii B.

Od marca 2008 roku, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi oraz Konsultanta Krajowego MP przy badaniu wstępnym tą grupę zawodową obowiązują badania psychotechniczne !!

 • Wyklucza to /jako przedstawicieli handlowych/ osoby z brakiem widzenia obuocznego /zez lub niedowidzenie jednego oka/ oraz zaburzoną wrażliwością na olśnienie czy widzeniem zmierzchowym.
 • Wzbudziło to również oburzenie przedstawicieli, wcześniej dopuszczonych do zawodu z wyżej wymienionymi ułomnościami narządu wzroku.

Niestety, powoli ale nieubłaganie pewne sprawy w przepisach medycyny pracy są porządkowane.
Poprzednie rozporządzenie powstawało w połowie lat 90-tych, kiedy powszechne używanie samochodu służbowego było rzadkością.

 • Wraz z wzrostem ilości przedstawicieli handlowych, zaczęła narastać liczba wypadków drogowych przez nich powodowanych oraz sprawy odszkodowawcze i roszczeniowe. 

Krajowy konsultant dr Wągroska Koski w formie wytycznych dla lekarzy uporządkowała wyżej wymienioną sprawę.

 • Część firm rozumiejąc wagę problemu kieruje dodatkowo swoich pracowników na badania psychotechniczne, poza terminem badań okresowych.
 • Część stara się jeszcze "załatwić sprawę po staremu"

Jest to jednak tylko kwestią czasu, aż nowe zasady zostaną definitywnie wprowadzone !!

 Psychotesty przedstawicieli handlowych strona główna.

 


Wyświetl większą mapę

Loading

 

Psychotesty kierowców Wrocław

Podziel się:

Psychotesty

Witam, zostałem skierowany na psychotesty kat B jako handlowiec czy jednocześnie po zaliczeniu pozytywnego kursu mogę uzyskać zaświadczenie na kategorie E

prowadzenie auta służbowego

Witam.Otrzymałem skierowanie na badania z zaznaczeniem prowadzenia auta służbowego.Posiadam prawo jazdy kat.B od 7lat.Na lewym oku mam bliznę od urodzenia co jednoznacznie sprawia że widzę na nie słabo w tym oko prawe 1.0 czyli bez zarzutu.Badania psychotechniczne przeszedłem dobrze prócz widzenia stereoskopowego.Pani psycholog po telefonicznej konsultacji z lekarzem medycyny pracy nie zaliczyła mi badania.Tym samym zostałem wykluczony jako pracownik.Czy aby lekarz medycyny pracy znał najnowsze wytyczne co do tych badań?Z góry dziękuję za odpowiedz.

testy

witam! mam pytanie. jestem przedstawicielem handlowym ale chce zmienic branze i w nowej pracy wymagają testow psychotechnicznych. Posiadam grupę inwalidzka poniewaz mam przykurcz palcy w lewej rece plus dodatkowa posiadam lekka wade wzroku 0.5 plus lekki zez. czy jest w ogole szansa ze przejde te testy??
pozdrawiam

Wzrok -4,25

Witam moje pytanie odnośnie wzroku. Mam wadę -4,25 na lewym i prawym oku. Reszta w porządku czyli widzenie obuoczne itp. Moje pytanie takie, czy z taką wadę mogę zostać przedstawicielem handlowym? Czy wada nie jest zbyt wysoka

 • Są duże szanse, że będzie OK

Badania w ciemni widzenie zmierzchowe

Witam,mój mąż podejmując drugą pracę jako przedstawiciel handlowy branża kosmetyki jeżdżąc samochodem 30 lata bez wypadku, nosi okulary do czytania korekcyjne (ma49 lat),musiał przejść testy psychotechniczne,aby mógł podjąć pracę w tej firmie.Testy przeszedł z wynikiem ponadprzeciętnie bez problemu,natomiast test w ciemni mu nie uznali.

 Dziwne bo w nocy też podróżowaliśmy niejednokrotnie i nigdy nie miał problemu z widzeniem czy refleksem z tego powodu.Słuchając i czytając nowe przepisy i konsekwencje płynące z takich badań,twierdzę,że jest to w pewnym sensie absurd dla tych co muszą z przymusu z takimi badaniami się zetknąć.Wynika,że mój mąż może mieć cofnięte prawo jazdy kat.B,nigdy nie będzie mógł podjąć pracy jako przedstawiciel czy kierowca (a tylko w dzisiejszych czasach praca wiąże się w różnych branżach głównie z samochodem mało kto siedzi w biurze,ludzie muszą się przemieszczać)i wynika z tego,że ludzie,którzy mają gorsze problemy ze wzrokiem np.noszący okulary na stałe też powinni być dyskwalifikowani do prowadzenia samochodu nie mówiąc o ludziach starszych,u których refleks i zdrowie niesie ryzyko większe wypadkowości itp.Wynika z tego absurdu,że większość społeczeństwa po takiej weryfikacji badania,pewno by nie mogła prowadzić samochodu.

Co za tym idzie najlepiej siedzieć w domu na zasiłku i nic nie robić.Jest to przerażające i smutny wniosek.Jak żyć jak pracować i ominąć absurdalne przepisy aby wszystko było jak w cywilizowanych krajach.Czy jest jakaś wskazówka jak można takie badanie zaliczyć,przypuszczam,że w tym wszystkim chodzi,że mąż źle patrzy na dany punkt w ciemności,a nie że go by mógł nie dostrzec w normalnych warunkach jazdy.

W rzeczywistości drogi nawet w bardzo trudnych warunkach mają na tyle widoczności,że dostrzega się to co jest ważne aby jechać.Badanie na aparacie,a rzeczywista jazda na drodze w ciemnościach to przecież nie to samo.Nie jesteśmy ślepcami i ułomni,aby nie mieć rozeznania warunków i sprawności prowadzenia samochodu.Proszę o jakiś komentarz,czy jest możliwość odwołania się od takiej decyzji,aby z takiego powodu mąż był unieruchomiony i zawodowo i prywatnie nie mogąć prowadzić pojazdu,który prowadzi bez wypadku przez 30 lat w różnych warunkach drogowych z doświadczenia.Pozdrawiam:)

@Można się odwołać, chociaż procedury odwoławcze dla kategorii B nie są zbyt jasne

Witam Panie doktorze!! Mam

Witam Panie doktorze!! Mam następujący problem: Mam 28 lat i od jakiegoś czasu zdiagnozowano u mnie zanik nerwu wzrokowego(oko lewe).

Jak się Pan pewnie domyśla jestem przedstawicielem handlowym i to już ponad 5lat,a na moją wadę nie ma żadnych korekcji i operacji. Praca przedstawiciela handlowego jest to praca,która przynosi mi wiele radości i pozwala mi na utrzymanie rodziny.Wiadomo,że z moją wadą wzroku nie mogę prowadzić samochodu służbowego!! gdzie swoim prywatnym autem jeżdżę dodam bezszkodowo ponad 10 lat a autem służbowym jeżdżę bez problemów i w dzień i w nocy!!!

Proszę mi doradzić jaką pracę dobrze płatna mogę wykonywać skoro renta z moją wadą wynosi około 600zł!!!Zgadzam się,że jakbym stracił oko prawe miałbym problem,ale dodam że mając otwarte obydwoje oczu widzę jak snajper:).Oko lewe rozpoznaje barwy i jednak jakoś widzi!! Co robić?!

Pozdrawiam Bartek

 • Ostatnio widzenie obuoczne z powrotem przestało być wymagane dla przedstawicieli. Proszę obejrzeć wideo powyżej.

Psychological tests for your next job

Partypoker developers,
 musicians and other more creative jobs are unlikely to require such testing. However,
 if you do require such psychological tests for your next job application, it can be arranged.
 It is always interesting, to explore one's psyche with the help of a professional.
If you are fascinated by psychology, or writing, or other communicative arts and media,
it could be quite inspiring to undergo such tests.

The tests do not take a long time, and they could be useful to have for several reasons.
The more you know about yourself and your processes of thought and behaviour,
 you will better recognize your strengths and weaknesses.
You will know more about how to improve yourself, what exactly it is that you might consider working on.

Psychotesty przedstawiciela regionalnego

 Psychotesty przedstawiciela regionalnego
Witam
Muszę wykonać badania wstępne na stanowisko Przedstawiciela Regionalnego
Kiedy mogę je u Państwa wykonać?
 
W grę wchodzi prowadzenie służbowego samochodu. Dysponuję dzisiaj czasem po 17 lub cała środę. Jaka jest cena tego badania?
 

Pozdrawiam

 • Badania psychologiczne rozpoczynamy o godzinie 14-15, więc może wtorek,środa na 14.00 - ale proszę potwierdzić telefonicznie
  koszt całości 210 /lekarz, konsultanci specjaliści oraz psychotesty/

skoro tak Panu na

skoro tak Panu na bezpieczeństwie to może te badania byłyby za darmo. Zamiast biegać po całym necie i krzyczeć- badania dla przedstawicieli i badania dla przedstawicieli. Koleś nie bądź taki pazerny na KASE!

 • dzięki za zainteresowanie moimi stronami www.
 • swoją drogą małe badanko by się Panu przydało, bo widać dużą dawkę nerwowości w Pana zachowaniu

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.