Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Negatywne orzeczenie psychologiczne

Negatywne orzeczenie psychologiczne z pierwszej pracowni

 • Pytanie nr 1

Mam dwa orzeczenia psychotestów jedno jest negatywne, a drugie pozytywne zrobiłam je w krótkim odstępie czasu wydane sa przez lekarzy wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy ,

Komunikacja nie chce przyjąć drugiego orzeczenia i muszę ponownie powtarzać badania, czy drugie badania się nie liczą ?

 

Proszę o radę co dalej mam robić ?

 

 •  Pytanie nr 2

Jestem w takiej sytuacji. W innym gabinecie uzyskałem zaraz potem pozytywne orzeczenie. Nie mogę w przepisach znaleźć, że po negatywnych badaniach psychotechnicznych, mogę je powtórzyć aż za rok.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam

 • Można robić powtórne badania psychologiczne dopiero za 12 miesięcy !!!
 • Niestety  jasno to wynika z § 8.7  Dziennika Ustaw z 2005 r. Nr 69 poz. 622, chociaż nie ma tego na pouczeniu  orzeczenia psychologicznego
 • Jeżeli nie było to badanie w trybie odwoławczym, a pierwsza pracownia powiadomiła właściwe instytucje o wyniku pierwszego badania /a ma taki obowiązek/, obawiam się poważnych kłopotów dla Pana !!

 • Szczególnie, jeżeli ukrył Pan fakt badania psychologicznego i orzeczenia negatywnego w drugiej pracowni !!

 Odszkodowania powypadkowe we Wrocławiu

Podziel się:

Utrata prawajazdy

Witam proszę o odpowiedź ,w 2016 roku jechałem samochodem po dwóch piwach wykazało mi o,76.p spowodowałem wypadek ,zatrzymano mi prawo jazdy na 60 mc,rok po wypadku przystąpiłem do psychotestuw i nie przeszedłem ,natomiast obecnie minęło mi 60 mc i chce ponownie podejść do psychotestuw ale nie mam skierowania kolejnego na badania,czy jak robiłem psychotesty u pierwszego psychologa to i u niego też muszę robić ?czy mogę u innego psychologa podchodzić?drugim razem jak chce podchodzić to że starostwem muszę się kontaktować o kolejne skierowanie?bardzo prosz o odpowiedź,pozdrawiam.

Wada wzroku - orzeczenie lekarskie

Kilka lat temu nie przeszedłem badań lekarskich przy uprawnieniach na wózki widłowe (wada wzroku), odwołałem się od decyzji, jednak wojewódzki ośrodek medycyny pracy podtrzymał decyzję. Moja wada wzorku nie pogłębiła się, ale też nie zmniejszyła. Czy mogę jeszcze raz próbować przejść badania?

negatywne orzeczenie psychologa

dostałam negatywne orzeczenie psychologiczne w dniu 12.12.2017 w dniu 26.12.2017 upłynoł termin na odwołanie. Jak wcześniej się dowiadywałam to pozwolono na dostarczenie pisma w dniu 27.12 lecz pani w poradni nie przyjeła pisma. Co dalej będzie?

Nie zdane psychotesty orzeczenie na rok tryb odwoławczy

Witam Straciłem prawo jazdy za alkochol 5 lat temu. Robiłem dzisiaj psychotesty bez lekarza, bez plan z nie nacka. Nie zdałem bo Pani powiedziała że powinienem iść na terapię aa chociaż już piję bardzo rzadko. Dostałem negatywne orzeczenie na rok. Czy jeżeli powtórze badanie w trybie odwoławczym może mi to zaszkodzić lub przesunąć termin na dłuższy niż rok

Pozdrawiam

psycholog a sąd

Witam, otrzymałem Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem kat.C, gdyż zawodowo pracuję jako kierowca. zakaz od czerwcz do listopada Oczywiście dok. prawa jazy niezostał mi zwrócony. W maju robiłem bad psychotechnicznie ,św. kwalifikacji do dalszej pracy- wszystko z wynikiem pozytywnym.We wrześniu otrzymałem skierowanie z urzędu na bad.lekarskie i psychologiczne uprawniające do kierowania pojazdami kat. B -gdyz te uprawnienia zostały mi zatrzymane na 1/2 roku. Badania pozytywnie ,a Pani psycholog nie ,bo nie, mało tego dosmarowała brak zgody na kat. C, co w ogóle niebyło przedmiotem sprawy ani badań, bo sąd tę kat. wyłączył z pod zakazu. Odwołąnie w medycynie pracy wyższej instancji nic nie dało , decyzja pozostała w mocy, jakim prawem psycholog stawia siebie wyżej niż Sędziego i wypowiada się w kwestiach które nie były przedmiotem sprawy. Wiem że mogę dochodzić zwrotu dokumentu Sądownie tylko do jakiego , jaki wydział, i w jakiej formie powinno być utrzymane pismo?
Prosze o pomoc , bo dzięki niedouczonym psychologom, zostałem bez środków do życia , mimo iż Sąd wyraził się jasno w postanowieniu.

ocena odległosci

Witam od 8 lat pracuje jako kierowca c+e dwa razy robiłem psychotesty z wynikiem pozytywnym lecz kolejny raz mnie zaskoczył.... okazało się że NIE POTRAFIĘ ocenić odległości na urządzeniu i wynik był Negatywny. Czy jest to możliwe? jeśli tak to co teraz robić aby dalej pracować jako kierowca.

Psychotesty

Witam
Chciałem zapytać jeśli nie zdam psychotestów za pierwszym razem to napisza do wydziału komunnikacji i wesmą mi prawo jazdy ?
Z góry dziękuje za odpowiedz.

w Szczecinie

Ktoś pytał o psychotesty w Szczecinie, ostatnio byłem na Jagiellońskiej 82, miło i uprzejmie. Można się rejestrować telefonicznie, to nowy gabinet można znaleść namiary www.psychotestywszczecinie.pl

Psychotesty w Szczecinie

Ja polecam psychotesty w WZDZcie na Kilińskiego 3. Młoda pani psycholog mniej stresuje, przyjmuje codziennie nawet w niedziele. Umówiłem się na badania tego samego dnia.

pytanko

Mam pytanie miałem wzięte prawko na 1 rok i zdawałem psychotesty, dostałem terminowe na 4 lata, skończył się termin 2 lata temu. Co mam teraz zrobić nie będzie jakiego problemu za zwlekanie? @Trzeba pójść do lekarza uprawnionego i przedłużyć prawo jazdy

Badania psychologów

Czy ktoś bada pod względem psychofizycznym psychologów mających uprawnienia do prowadzenia badań psychologicznych?

odzyskac prawko

Psycholog to 1/2 tematu,beszczelny i przekraczajacy bariere prywatnosci,o malo mu nie przylalem,zrozumial i kazal mi zapalic.A pani psychiatra,ktora jaest nie do przeiscia i odeslala mnie ponownie do niego jest wobec wspolpracujacych lekarzy to dopiero psychik.

Jeśli kierują zawodowo

Jeśli kierują zawodowo pojazdami lub zostali skierowani przez właściwe organy na badanie psychologiczne, to oczywiście, tak. W przeciwnym razie nie ma takich podstaw. Lekarz, który bada pacjenta w kierunku cukrzycy, nie musi sam przejść badania w kierunku cukrzycy.

problem

WITAM SERDECZNIE MAM TAKI PROBLEM, IZ MÓJ MAŹ MAIŁ ZABRANE PRAWKO NA ROK TAK WYGLĄDAŁO ORZECZENIE SĄDU. DOSTAŁ SKIEROWANIE NA JAKIEŚ BADANIA W ŁOMŻY[psychotesty} KTÓRE ZALICZYŁ A NASTĘPNE SKIEROWANIE BYŁO DO BIAŁEGOSTOKU TAM NATOMIAST ORZECZENIE DOSTAŁ NEGATYWNE I NA JESZCZE JEDEN ROK ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDAMI, KARA JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁA W SUMIE DWA LATA I NIE BARDZO WIEMY, CO ROBIĆ Z TYMI PSYCHOTESTAMI GDZIE MAMY SIĘ UDAĆ BO KURS PRAWKA TEORETYCZNY I PRAKTYCZNY OBOWIĄZKOWY. CO ROBIĆ PROSZĘ O POMOC

 • Psychotesty zanieść do wydziału komunikacji
 • Badania lekarskie do powtórki za rok, a do tego czasu nie raczej można podchodzić do egzaminu

Zaćma wtórna oka Operator koparki?

Jak sprawa się ma jeżeli mam wadę wzroku oka lewego. Po urazie wystąpiła pourazowa jaskra powikłana i zaćma wtórna ,widzenie obecnie na poziomie -0.4 widzenie obuoczne z widzeniem w przestrzeni. Czy według Pana taki stopień widzenia dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o kwalifikację kierowcy zawodowego /koparko-ładowarki itd./

 • Raczej tak

Orzeczenie pozytywne

Witam rok temu uzyskałem negatywny wynik orzeczenia psychologicznego.

Pani
psycholog nic mi nie dała żadnego świstka, powiedziała żebym
przyszedł za rok.

Postanowiłem poddać się badaniom w innej pracowni 4
dni po tym. Tam uzyskałem POZYTYWNY WINIK BADAŃ. dzisiaj jeżdżę już
prawie rok i nie mam żadnych problemów, co może mi grozić?

 • Jeżeli psycholog nie dopełnił obowiązku wydania orzeczenia, to raczej nie powiadomił stosownych organów kontrolnych.
 • Czyli chyba nie ma się czego bać.
Negatywne orzeczenie kierowców powrót psychotesty Wrocław

czy moge bez psychotestow

Czy moge bez psychotestow jezdzić

Psychotesty nie

Oczywiście psychotesty nie są potrzebne podczas jazdy samochodem, ale należy je posiadać zawsze przy sobie.

Witam!!! W Państwa

Witam!!! W Państwa odpowiedzi został podany błędnie nr D.U.Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 69 poz. 620 dotyczy ustalenia siedzib i właściwości miejscowej okręgowych urzędów górniczych oraz zniesienia Okręgowego Urzędu Górniczego w Wałbrzychu. Natomiast Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 9 poz. 62 dotyczy ratyfikacji Konwencji nr 170 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej bezpieczeństwa przy używaniu substancji i preparatów chemicznych w pracy, przyjętej w Genewie dnia 25 czerwca 1990 r. O ile jest to mozliwe, proszę o podanie właściwego nr D.U.

Pytania

 • Czy pracownik _ kierowca może sobie sam opłacić badania i wybrać pracownię psychologiczną, czy badania musi przeprowadzić w pracowni psychologicznej wskazanej przez pracodawcę?
 • Czy okres zdolności wydanej przez pracownie psychologiczną może być krótszy niż podany w Ustawie - Prawo o ruchu Drogowym? Proszę o podanie podstaw prawnych. Z poważaniem Tadeusz

1.Jeżeli pracodawca ma umowę z jakąś pracownią,a jest zobowiązany za badanie zapłacić, to logicznym jest, że może tam kierować swoich pracowników. / Np z powodów niższej ceny itp/. Nie znam jednak żadnej podstawy prawnej jak np w związku z badaniami medycyny pracy.

 • Z drugiej strony w obowiązującym wzorze skierowania z innej ustawy /o transpocie drogowym/ nie wynika obowiązek wpisania nazwy pracownii.

2. Co do terminów badań- jeżeli ustawa nakłada jakieś terminy, to albo można dać pozytywne orzeczenie z tym terminem, albo orzeczenie negatywne

 • Spotykam się jednak z falandyzacją prawa i skracaniem terminów ustawowych przez psychologów

 • Dziękuję za wnikliwe czytanie i korektę informacji na stronie - po prostu "czeski błąd" .

Dwa orzeczenia badań kierowcy

mam dwa orzeczenia badań kierowcy: jedno pozytywne, a drugie negatywne
robione w innej placówce bo tego wymagał pracodawca.

Uważam zresztą, że to negatywne jest sporzadzone tendencyjnie to były badania na inteligencję
i licho wie co jeszcze. Co mam zrobić? Pozdrawiam

 • Niestety, od negatywnego powinien się Pan odwołać, a nie wkręcać drugiego lekarza / psychologa w niezręczną sytuację
 • Takie sprawy z reguły wychodzą przez przypadek/ wypadek kierowcy, zabici czy ranni i zaczyna się szukanie winnego - jeżeli jesteśmy pewni dobrego swojego stanu zdrowia to lepiej zachować stosowne procedury/.

Podobna sytuacja dotyczy pytania poniżej!!

 • Jeżeli ośrodek medycyny pracy wydał negatywne orzeczenie lekarskie na
prawo jazdy kat.B, czy można iść do innego lekarza, nie zatrudnionego w
tym ośrodku?

Witam, Mam podobna sytuacje,

Witam,

Mam podobna sytuacje, noszę okulary od dziecka, miałem zeza, z ktorego wyrosłem. Od kilkunastu lat mam prawo jazdy- jazda bezszkodowa. Od czterech lat pracuje jako przedstawiciel. Dzis byłam na badaniach okresowych, wyszły ok, oprócz okulisty.

Prawdopodobnie nie mam widzenia obuocznego. Pare lat temu chciałem uprawnienia na wózki widlowe. Jednakze ich nie uzyskałem, gdyż nie przeszedłem na "patyczkach" , poza tym okazało się , że mam daltonizm barw pochodnych (dziwne, bo kolory widzę).

Do psychotestów jeszcze nie podchodziłem, bo nie było terminu. Ale nie ukrywam wiem , że chyba będe mieć kłopoty i mogę stracić pracę.

To nienormalne, że mogę jeździc prywatnym autem, a już nie mogę zawodowo. W sumie, stanowię przecież takie samo zagrożenie. Nie wiem co robic!

Sprzeczne Opinie

Sprzeczne Opinie psychologów Panie Doktorze kieruję do Pana pytanie jak to jest, że w jednej pracowni otrzymuje się orzeczenie negatywne, a idąc do innej placówki psychologicznej uzyskuje się orzeczenie pozytywne. Przecież metoda badań jest ta sama, badany jest ten sam człowiek. no więc jak to jest.

Psychologowie podobno wykonują swój zawód oparciu o ustawę. lecz chyba nie wszyscy!! Tak samo w ustawie wyraźnie pisze że badanie psychologiczne ma być wykonywane co 5 lat, ale niektórzy lekarze wydają na 2 lata ( pewnie dlatego, że chcą szybciej zarobić)

Są przypadki, że kierowca prowadzący autobus choruje na padaczkę, czy ma poważna wade wzroku. osobiście byłem świadkiem takiego zdarzenia w gabinecie psychologicznym , gdzie kierowca ,,praktycznie nie widząć na oczy" dostał pozytywne orzeczenie!!

no więc o czym my tu mówimy o jakim prawie! Kierowca który uzyskał prawo jazdy kat. C czy D i nie ma żadnych poważnych chorób , czy dolegliwości powinien uzyskać pozytywne orzeczenie, a nie szukac innego lekarza, który mu takie wystawi! Na podsumowanie: niech psychologowie nie straszą że powiadomią ITD, bo kto ma pozytywne orzeczenie np. z innej placówki MOŻE WYKONYWAĆ

ZAWÓD KIEROWCY!

 

Odpowiedź

 • Chciałby Pan aby metodyka [czy jakaś inna nawet najlepsza USTAWA ] załatwiała sprawę  / Uważam to za bardzo naiwne w odniesieniu do życia/
 • Nawet ten sam człowiek /kierowca/ ma raz lepszy dzień a raz gorszy, a przypadki kierowców "wczorajszych lub prosto z długiej trasy nie są rzadkie./ To samo dotyczy się psychologa - a są to z reguły kobiety/.
 • Od każdego orzeczenia [nawet tego na 2 lata] można się odwołać, jeżeli jesteśmy przekonani, że to nas krzywdzi.

Poniżanie pacjenta

ale sa dwie takie damy z zachodniopomorskiego z których jedna nie zalicza ponieważ pacjent odpowiada na wszystkie zadania a przy powtórnym w Szczecinie druga dama mówi pacjentowi że nie zdaje bo tak wskazują znaki na niebie. A kto bada te damy czy potrafia rozwiazać te zadania i jakie maja prawo tak traktować pacjenta który płaci. Widać że to chodzi o pokazanie uczciwości w przestrzeganiu przepisów ( co do odzywek to juz nie odnosi sie) i nie stracenia koryta kasy.

Orzeczenia na rok czy 5 lat

Wydawanie orzeczenia na okres krótszy niż 5 lat nie jest podyktowane chęcią zysku! Ustawa nie daje żadnych pośrednich rozwiązań tylko: tak-na 5 lat lub nie! Natomiast bywają osoby, którym nie poszło aż tak źle, aby im dać negatywne orzeczenia, ale nie na tyle dobrze żeby dostać tak długi okres ważności! Więc bywa, że daje się na 1 rok, 2 lata itp.

 

A co do faktu iż w jednej pracowni ktoś nie zda w w drugiej zda to niestety czasami wynika z faktu rzetelności samych psychologów. Znam wielu bardzo uczciwych psychologów, ale znam i takich gdzie po zapłaceniu odpowiedniej kwoty dostaje się orzeczenie bez badania!

 • Trudno się nie zgodzić z tym komentarzem 
 • Życie jest zawsze parę kroków przed aktami prawnymi

Zasady transportowe

witam prowadzę działalność transportową od 8 lat. zatrudniam młodych jak i starszych szoferów. kieruję ich na badania psychologiczne i lekarskie co 5 lat.

Nie rozumiem dlaczego niektórzy psychologowie skracają okres ważności badań! za chwilę co pół roku bedziemy wysyłać na badania? tu chodzi o kasę!!, żeby gabinet zarobił! jeśli chodzi o NEGATYWNE ORZECZENIE. Miałem taki przypadek we firmie.

Pani psycholog wystawiła mojemu kierowcy takie właśnie negatywne orzeczenie, które wysłała do ITD. kierowca zrobił za dwa dni kolejne badanie z wynikiem POZYTYWNYM dostarczył mi je do biura. wpiołem w jego akta i wypisałem mu oświadczenie o terminie ważności nastepnego badania. porusza się po drogach 3 lata prawie i ani nie zabił nikogo, ani nie spowodował wypadku. ITD kontroluje to zaświadczenie i nie ma z tym problemu!

TAKŻE PANIE DOKTORZE MACIE SWOJE ZASADY LEKARSKIE A MY MAMY SWOJE TRANSPORTOWE!

 •  O problemie jaki mogą stworzyć Pana zasady transportowe napisałem na innej stronie

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.