Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Wada wzroku a prawo jazdy

Loading

Witam.

Ubiegam się prawo jazdy kategorii B, tzw. amatorskie. Mam wadę wzroku -7,5 i -8,00.

Wada rzeczywista jest odrobinę wyższa. Noszę w tej chwili soczewki kontaktowe, korzystając jednocześnie okresowo z okularów. Z uwagi na dużą wadę wzroku kontrolnie jestem u lekarza okulisty co pół roku.

 • Moim pytaniem jest czy z taką wadą dopuszczalne i wydawane jest prawo jazdy bezterminowe, czy na jakiś określony czas? W ośrodku szkoleniowym jest zapewnione badanie przez lekarza, który wydaje zaświadczenie.

Z tego co rozmawiałam z moim lekarzem okulistą to do wydawania takich orzeczeń jest uprawniony lekarz medycyny pracy - orzecznik. Kolejne moje pytanie brzmi, czy przy takiej wadzie będzie wymagana konsultacja z lekarzem okulistą ?

 • I czy na wizytę u lekarza w ośrodku szkoleniowym - podejrzewam orzecznika mogę przynieść zaświadczenie od mojego lekarza okulisty (wydaje zaświadczenia do prawa jazdy kat. B).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Pytanie nr 2

Witam mam pytanie, jaka jest dopuszczalna wada wzroku zawodowego kierowcy kategorii C+E i jak jest też dopuszczalna wada wzroku na operatorów wózków widłowych ?
Bardzo byłbym Wdzięczny za odpowiedź

 

Odpowiedź

Samo określenie nasilenia wady wzroku, nie jest jedyną podstawą do przyznania terminowego lub bezterminowego prawa jazdy.

Tego oczekuje wielu pytających, że na podstawie starej recepty okularowej lub wyniku badania komputerowego lekarz podejmie szybką decyzję, najlepiej bez badania pacjenta !!

Dużo zależy od ewentualnego postępu wady, ograniczenia pola widzenia, zdolności do korekcji wady.

 • Badanie wzroku dla kandydatów to nie tylko automatyczne zapoznanie się z natężeniem wady wzroku [dopuszczalna wada wzroku].

Gdybym ja był lekarzem orzekającym [osoby z pytania nr 1], to zleciłbym dodatkową konsultację okulistyczną w zakresie zgodnym z rozporządzeniem ministra zdrowia z 2004 roku, chociaż jestem uprawniony w tym przypadku do samodzielnej oceny narządu wzroku i wydania orzeczenia.

 • Prawdopodobnie pierwsze orzeczenie byłoby terminowe - [wada wzroku jest dość znaczna i obawiam się również innych upośledzeń funkcji narządu wzroku]

Więcej na temat wada wzroku a prawo jazdy - zasady badania lekarskiego.

Daltonizm a prawo jazdy.

Badanie wzroku i jego rola dla kierowców nie może być raczej przeceniona

 • Psychotesty dla kierowców również zawierają elementy oceny narządu wzroku, np widzenie stereoskopowe.

 

Podziel się:

wada wzroku a badania okresowe

A ja mam takie pytanie: mam astygmatyzm, czy w związku z tym zostanie mi wydany dokument prawa jazdy okresowy, na 5 lat, i czy co 5 lat będę musiała przechodzić nowe badania wzroku i wyrabiać nowy dokument, co oczywiście wiąże się z dużymi, jak dla mnie, kosztami - czyli 200zł + 80zł (okulista) + 100 zł (wyrobienie dokumentu) = 380zł???

Wada wzroku

Mam wadę wzroku 0.9 w lewym jak i w prawym oku, będę miał prawo jazdy bezterminowe?

 • Zależy od lekarza i na dwoje babka....

Umiarkowana niepełnosprawność na wzrok

Mam umiarkowane inwalidztwo ze względu na wzrok.Czy mogę ubiegać się o prawo jazdy kategorii B. Oczywiście wchodzi w grę czasowe, czy zostanę zdyskwalifikowany z automatu przez lekarza?

 • Niepełnosprawni często mają  prawo jazdy, ale zależy to od faktycznego upośledzenia narządu wzroku
 • Udałbym się do lekarza i poddał badaniu, aby rozwiać wątpliwości

badania to kicz

Ja w ogóle nie byłem u lekarza, wszystko było załatwione na lewo tzw. badania lekarskie. Musiałem tylko prezesowi szkoły jazdy zapłacić 50zł za lekarza. Mam wadę wzroku -10 lewe i -11 prawe przy cylindrach -3,0. Prawo jazdy na kategorie B zdałem za trzecim razem i otrzymałem je na stałe. W okularach widzę wszystko na 50 metrów do przodu. Tak ostro że siedząc w domu używam słabszych szkieł -9,5. Po prostu ja zaliczam się do 5% kierowców którzy stosują się do przepisów ruchu drogowego co zmniejsza prawie do zera możliwość spowodowania wypadku drogowego. Istnieje zawsze możliwość że to ktoś w nas huknie ale to nie moja wina że idioci wyjeżdżają na ulice. Dlatego apel do wszystkich noga z gazu. Ja szanuje to że zdałem ten najgorzej stresujący egzamin. I ze względu na mój wzrok jeżdżę ostrożnie bo jak nas uczono zredukować biegi UPEWNIENIE UPEWNIENIE I JESZCZE RAZ UPEWNIENIE a potem gaz. Każdy manewr noga z gazu!!!

Domowy test badania wzroku

Poniżej prezentuję orientacyjny test do badania wzroku kierowców.

Nie zastępuje on badania okulistycznego, ale może skłonić nas do wizyty u specjalisty. Serdecznie zapraszam do wypróbowania symulatora. Oparty jest na zasadzie stosowaniej w Wielkiej Brytanii, gdzie kursant powinien prawidłowo odczytać tablice rejestracyjne z 20 metrów.

 Sprawdza to egzaminator a nie lekarz.

Witam, mam pytanie na

Witam, mam pytanie na badaniu lekarskim na prawo jazdy mam wpisane bezterminowe jednak badanie to było 9 kwietnie (wtedy jeszcze nie nosiłam okularów) jednak teraz okzało się ze musze nosic okulary? co mam zrobić? czy muszę ponownie iść do lekarza po zaświadczenie?>

Ludzie! W rzeczywistości

Ludzie! W rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Badania lekarskie są na odpierdziel. Ja nosze okularki (nawet nie chce mi się sprawdzać jakie aby wam pisać ale wada wacha się od 0,5 do 0,75). Tą odpowiedź piszę bez okularów, jestem w stanie bez najmniejszych problemów czytać bez okularów. Noszę je na nosie bo się do nich przyzwyczaiłem. Na kursie było nas 25 w grupie. Z czego przynajmniej 5 osób na wykłady chodziła w okularach... na badaniu tylko ja byłem w okularach a inni (raczej inne) przyszły bez. Ja mam prawko terminowe, cała reszta bezterminowe! Nie wiem jakie mieli wady ale mam znajomych z wadami ponad 5 którzy mają prawo jazdy bezterminowe, zarówno na badaniu jak i na egzaminie byli w soczewkach... co za lekarz ich badał? PS. to nie jest jeden znajomy... przynajmniej 4 osoby takie znam. A ilu jest takich w rzeczywistości!?

mam problem z oczami

Mam problem z oczami, mianowicie oko lewe +1.0 strefa, cylinder+2.0

oko prawe+ 0.5

Prawym okiem widzę dokładnie, natomiast przez lewe oko dość niewyraźnie

Czy z taką wadą mogę zostać kierowcą zawodowym. Zaznaczę, że widzenie barw mam dobre.

 

Ostateczną decyzję podejmie lekarz uprawniony uwzględniając opinię okulisty.

Badanie wzroku prawo jazdy do sprawdzenia na innej stronie.

Astygmatyzm a prawo jazdy zawodowe

Chciałbym dołączyć do tego pytania (mam tylko troszkę inne wskazania), ale mam pytanie o astygmatyzm;

Czy to własnie jest to? A jesli nie to, czy on dyskwalifikuje od zawodowej jazdy?

sam mam astygmatyzm w

Witam, sam mam astygmatyzm w lewym oku. Na psychotestach podczas badania widzenia obuocznego (tzw. patyki) bez okularów oblałem. Siedząc daleko od urządzenia nie potrfiłem ustawić patyków. Badania powtórzyłem w okularach (w lewym oku mam szkło cylindryczne) i sam zauważyłem pozytywną zmianę. Jeśli masz astygmatyzm, to nic nie stoi na przeszkodzie w staraniach o uprawnienia zawodowe, pod warunkiem że nosisz dopasowane przez okulistę specjalne cylindryczne szkła. pozdrawiam.

Witam. Właśnie chcę

Witam.

Właśnie chcę zapisać się na prawa jazdy. Mam wadę wzroku na obu oczach po - 0,5 jest to minimalna wada, okulista powiedział mi,

że nie muszę nosi soczewek ani ciągle okularów. Interesuje mnie odpowiedź na pytanie Jaka jest dopuszczalna wada wzroku od ilu do ilu ,

Z Góry dziękuje

 • Proszę dokładnie poczytać wcześniejsze posty.

Od okulistów powinno się

Od okulistów powinno się wymagać troszeczkę więcej niż tylko sprawdzenie wzroku i przepisanie okularów które i tak trzeba zmieniać co kilka lub kilkanaście miesięcy.

A problemu nie rozwiązują ponieważ okulary powodują to, że ciężej jest określić odległość. Wadę powinno się leczyć tak żeby wyleczyć pozdro

Witam, moja wada w lewym oku

Witam,

 moja wada w lewym oku wynosi -3,25D , a w prawym -2D i nie ulega większej zmianie od 2 lat (mam lat 18, więc powoli wada stabilizuje się).

Czy jeśli będę ubiegał się o prawo jazdy kat. B zostanie mi ono wydane jako terminowe czy bezterminowe?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź. Widzę, że większość z pytanych ma podobny problem, ale trudno mi na podstawie odpowiedzi ocenić moją sytuację.

Witam, mam pytanie odnośnie

Witam, mam pytanie odnośnie dopuszczalnej wady wzroku otorz na oko lewe mam wade - 4D, a na prawe nie widze w ogóle. Zastanawiam się czy mogłabym ubiegac sie o prawo jazdy? Słyszałam, że osoby które maja wade wzroku maja adnotacje ze tylko w okularach/ soczewkach. prosze o odpowiedz. prawko jest mi potrzebne do pracy.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.