Rejestracja: 601-775-123
Wrocław, Kmicica 3 mapka
Kontakt: skype rejestracja internetowa

Ustawa o kierujących pojazdami

W chwili obecnej badanie psychologiczne kierowców można wykonać w wybranej przez siebie pracowni. Nie obowiązuje rejonizacja wynikająca z miejsca zamieszkania danej osoby. Badania w trybie odwoławczym można wykonać w jakiejkolwiek pracowni, a w zasadzie u wybranego psychologa, który badania kierowców wykonuje przez okres 5 lat.

Ustawa o kierujących pojazdami, która wejdzie w życie prawdopodobnie za dwa lata mówi, iż osoba która otrzymała orzeczenie negatywne może wystąpić z wnioskiem do WOMP o powtórne badanie(Art. 84, ust.2i3). Co to w praktyce oznacza?

Czy badanie będzie wykonywane w WOMP? Czy WOMP wskaże osobie zainteresowanej placówki, w których badanie odwoławcze można wykonać. A co zrobić z delikwentem, który podczas pierwszego badania w WOMP otrzyma orzeczenie negatywne? Czy będzie odwoływał się do ITS Warszawa lub IMP ŁÓdź? Myślę, że na ten temat zostaną wydane odpowiednie rozporządzenia, ale wydaje mi się, że ten właśnie problem nie został prawidłowo rozwiązany w ustawie. Badanie psychologiczne w WOMP wcale nie musi być badaniem dokładniejszym i wykonanym na preferencyjnych zasadach niż badanie wykonane w innej pracowni.

O dokładności i trafności badania psychologicznego nie decyduje bowiem placówka, ale osoba psychologa, jego doświadczenie, staż pracy, umiejętność posługiwania się narzędziami diagnostycznymi, dobór testów osobowości. Zresztą pracownie psychologiczne działające przy instytutach naukowych ( ITS Warszawa, IMP Łódź,Instytut Medycyny Tropikalnej w Gdyni ) stwierdzają również błędy a nawet łamanie zasad metodyki przez psychologów zatrudnionych w WOMP - ach.

Odpowiedz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowaniaRejestracja internetowa

Zapisy  do mojego "Prawko" Newslettera

Psychotesty,badania lekarskie i wiele innych!!

We respect your email privacy

Subscriber CounterTelefon do rejestracji
601 775 123


Rejestracja internetowa

Psychotestykierowcow.pl - Testy psychologiczne na najwyższym poziomie. Psycholodzy z wieloletnim stażem gwarantują sprawne psychotesty kierowców oraz badania do pozwolenia na broń, przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny - Wrocław, Kmicica 3.

Pracownia psychologii transportu Dariusz Kraśnicki zaprasza:
54-514 Wrocław, Kmicica 3
tel. 693 775 123, 71 353 92 75

Przychodnia Medycyny Pracy zaprasza:
54-510 Wrocław, Żernicka 215,
tel. 601 775 123, faks 71 349 38 69

Strona stosuje cookies aby zbierać statystyki i wyświetlać reklamy. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.